07:53 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Aseară, în nocturnă Farul Constanţa – Dunărea Galaţi 2-0

09 Oct, 2011 10:33 1698 Marime text

Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenţi: Adrian Ionescu şi Gabriel Ion Cătană (ambii din Târgovişte)

►Min.90+4Final de partidă şi Farul urcă pe locul patru întregind careul de aşi al Dobrogei

►Min.90+22-0Sascăutrece ca prin brânză prin apărarea Dunării şi majorează avantajul marinarilor

►Min.61Schimbare la Dunărea.A ieşit Chelaru şi a intrat Cârjan

►Min.55Nervii lui Viorel Tănase au cedat după două decizii ale arbitrului împotriva echipei sale

►Min.52Avram primeşte al doilea galben pentru simulare, dar decizia arbitrului e greu justificabilă. Dunărea va juca aproape întreaga repriză în zece.

►Min.46A început repriza secundă

►Min.46Schimbare la Farul.A ieşit Husein şi a intrat Paraschiv

►Min.45Pauză

►Min.42Al. Cristea şutează puternic de la 25 de metri, Toma e bătut, dar mingea întâlneşte transversala şi revine în teren

►Min.40Chelaru primeşte cartonaş galben

►Min.36Ştefan Ciobanu pătrunde pe partea dreaptă, centrează în forţă, dar Pătulea ratează execuţia şi mingea trece pe lângă poartă

►Min.34Husein şutează de la distanţă, departe de poarta lui Pârvu

►Min.26Toma scoate de la vinclu o minge grea, care a lovit în prealabil pământul

►Min.15Avram primeşte cartonaş galben pentru o intervenţie dură asupra lui Ivanovici, care fusese şi el avertizat în primele minute ale meciului

►Min.14Pătulea ratează incredibil, singur din 6 metri, dar de la margine fusese oricum semnalizat în offside