23:08 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Află de aici scorul final al partidei Galatasaray - CFR Cluj. Elevii lui Andone au deschis scorul

24 Oct, 2012 04:53 1865 Marime text
cfr.jpgPartida Galatasaray Istanbul - CFR Cluj, contând pentru etapa a treia a grupei H din Liga Campionilor, s-a încheiat la egalitate, 1-1 (Burak 76 / Nounkeu 19 - autogol). CFR a jucat în zece oameni din minutul 28, după eliminarea lui Aguirregaray, iar Galata a ratat un penalty în minutul 35, Felgueiras apărând șutul lui Felipe Melo. În celălalt meci din grupă, Manchester United - Braga 3-2. Clasament: 1. Manchester United - 9p, 2. CFR - 4p, 3. Braga - 3p, 4. Galatasaray - 1p.

Alte rezultate: grupa E - Șahtior Donețk - Chelsea 2-1, Nordsjaelland - Juventus 1-1; grupa F - Lille - Bayern Munchen 0-1, Bate Borisov - Valencia 0-3; grupa G - Spartak Moscova - Benfica 2-1, FC Barcelona - Celtic Glasgow 2-1.

Sursa foto: gsp.ro