10:58 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata Năvodari a câştigat meciul amical disputat cu Concordia Chiajna (video)

14 Oct, 2012 17:06 2515 Marime text
litoral_tv_sigla.jpgDivizionara secundă Săgeata Năvodari a disputat vineri seară un amical cu echipa de Liga I, Concordia Chiajna. După un meci disputat dominat pe final de Săgeata, echipa dobrogeană s-a impus clar cu 3-0. Golurile oaspeţilor au fost marcate de Bogdan Oprea în minutul 60 şi de Dejan Pecarov în minutele 72 şi 86. Formula de start a echipei din Năvodari a fost: Gordin - Goșa, Tudorache, Bar, Chețan - Apostol, Diaby, Tigoianu, Șicu - Jianu, Zaharia. In repriza secundă, au mai evoluat: Olteanu - Mușuroaia, Rusu, Oprea, Pekarov, Musca, Dumitru, Șamata și Ismail. La Săgeata a jucat 45 de minute şi mijlocaşul Ismail, din Coasta de Fildeş, aflat în probe. Jucatorii pregatiți de Aurel Șunda au primit liber pana luni cand va incepe pregatirea meciului cu liderul clasamentului, Sportul Studențesc. Partida se joaca in București, pe 20 octombrie, în etapa a opta a Ligii a 2-a.

Redactor: Nicu Dolea

Sursa: Tvlitoral.ro