20:43 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Primele puncte cedate

20 Sep, 2014 13:50 1804 Marime text
Săgeata Năvodari a pierdut primele două puncte, în actuala ediție de campionat. Deși a condus la Suceava în două rânduri, echipa dobrogeană a fost obligată să se mulțumească cu o remiză.
Partida Rapid Suceava - Săgeata Năvodari s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.
Ganea a deschis rapid scorul în minutul 1 , dar gazdele au egalat peste 5 minute, prin Negru: 1-1, acesta fiind și scorul pauzei.
În repriza secundă, jocul s-a desfășurat după același scenariu. Formația năvodăreană a marcat, prin Vezan, în minutul 65, iar sucevenii au egalat prin Matei în minutul 72.
Până la final tabela a rămas nemodificată și echipa pregătită de Cătălin Anghel cedează fotoliul de lider în favoarea formației Academica Argeș. Cele două pretendente la promovare au același număr de puncte 10, dar argeșenii au un golaveraj, superior.
În meciul de la Suceava, au evoluat următoarele formații:
Rapid: Roheţki - Bălan, Plecanciuc, Velescu, Semeghin (cpt.) - Cerlincă, Sfrijan, Sumanariu, Bâgu - M. Matei, M. Negru
Rezerve: Pascal - Ferariu, Sava, Gheorghiciuc, Apostol, Burcea, Marinkovic
Antrenor: Bogdan Tudoreanu
Săgeata: Albuţ - Cârjă, Fl. Pătraşcu, Damian, Bruno - Muzac, Stana - Ganea, Vezan (cpt.), Deletic - Guerra
Rezerve: Gordin - I. Ursu, Hernandez, Bărbulescu, Sârdic, Vieru, Eloy
Antrenor: Cătălin Anghel
La Săgeata, în a doua repriză au mai intrat Eloy, Sârdic și Hernandez, în locul lui Deletic, Guerra și Stana.
În runda a 5-a, Săgeata va juca, la Năvodari, cu SC Bacău, duminică, 28 septembrie, de la ora 11:00. Joi 25 septembrie, de la ora 16:00, Săgeata va juca, pe stadionul Flacăra, cu Viitorul Voluntari, în șaisprezecimile Cupei României.