13:24 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Unirea Constanța a remizat în ultimul amical înaintea începerii campionatului

19 Feb, 2022 19:37 1954 Marime text

• Golul echipei de pe litoral a fost reușit de Mario Lăcătuș, care a deschis scorul după pauză.

Echipa de fotbal din Liga a 2-a Unirea Constanța a disputat astăzi ultimul meci de verificare înaintea debutului oficial în noul an, în campionat.

Jucătorii pregătiți de Leo Strizu au întâlnit la baza sportivă din Berceni FC Argeș II (Liga a 3-a), scorul fiind 1-1 (0-0).

Golul Unirii a fost reușit de Mario Lăcătuș, care a deschis scorul după pauză.

Echipa de pe litoral a jucat în prima repriză cu: Udrea - Zamfir, Gogor, Coza, Șuteu - M. Lăcătuș, Ciuciulete, Ardelean - Nicola, Chirițoiu, Neacșu. Dupa pauza, au mai intrat: Talmaciu, Trif, Mitrache, Cireșoiu, R. Tudor, Șerbanescu.

S-a văzut o oarecare oboseală, dar jocul din cele doua amicale cu formații din Liga a 2-a ma face încrezator pentru partea a doua a campionatului, a declarat Leo Strizu.