19:34 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep şi Angelique Kerber au eliminat principalele favorite ale turneului de dublu de la Miami

26 Mar, 2021 22:58 3410 Marime text
  • Campioana din Constanţa şi jucătoarea din Germania s-au impus după o oră şi 21 de minute de joc.

După meciul de debut de la simplu, Simona Halep a susţinut prima partidă la Miami şi în turneul de dublu feminin.

A treia jucătoare a lumii face pereche cu germanca Angelique Kerber (26 WTA), iar în primul tur cele două le-au avut ca adversare, în această seară, în prima rundă, pe principalele favorite ale întrecerii, Elise Mertens (17 WTA) şi Aryna Sabalenka (8 WTA)!

Victoria, una preţioasă, le-a aparţinut campioanei din Constanţa şi partenerei sale, scor 7-5, 7-5, după o oră şi 21 de minute de joc, Halep şi Kerber calificându-se astfel în turul secund.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa