14:11 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugby CS Năvodari a încheiat pe locul trei turneul play-out al Ligii Naționale

27 Nov, 2022 10:15 1435 Marime text

Echipele de rugby CS Năvodari și Știința Petroșani s-au întâlnit pe stadionul „Flacăra“ din Năvodari, în ultima etapă a Ligii Naționale de Rugby (play-out).

Confruntarea s-a încheiat cu succesul oaspeților, scor 13-8 (10-3).

Pentru formația năvodăreană, antrenată de Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase, au punctat Silviu Brașovianu – un eseu și Antonio Savu – o lovitură de pedeapsă, iar pentru învingători au înscris Moala Viliami – un eseu, Constantin Ivanciu – un eseu și Răzvan Barbu – o lovitură de pedeapsă.

Jucătorul meciului a fost desemnat Andi Radu, de la Știința Petroșani.

A fost o partidă echilibrată, în care gazdele au fost conduse la pauză (3-10), dar au început în forță repriza secundă, cu un eseu, și au adus scorul la 8-10, dar, pe final, Știința a mai reușit o lovitură de pedeapsă, câștigând cu 13-8. După ce a fost pe primul loc câteva etape, CS Năvodari a încheiat campionatul pe locul al treilea, în urma înfrângerilor din ultimele două etape, cu Universitatea Cluj și Știința Petroșani, se arată pe site-ul oficial al CS Năvodari.

Sursa foto: CS Năvodari