14:35 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul Dunărea Călărași - Farul Constanța II s-a încheiat la egalitate

23 Nov, 2022 16:30 1804 Marime text

Echipa de fotbal Farul Constanța II a susținut astăzi meciul din deplasare cu Dunărea Călărași, contând pentru etapa a 13-a a Ligii a 3-a.

Partida a avut loc pe stadionul Ion Comșa din Călărași și s-a încheiat la egalitate, 1-1. Gazdele au condus la pauză în urma autogolului lui Jeremy Corinus (31), însă constănțenii au egalat în repriza secundă prin Robert Ion (71).

Au evoluat formațiile:

Dunărea Călărași (antrenor, Gheorghe Mihali): Irimiea - Tenea, Nwankwo, Ivan, Lupu, Drăghici (75 Dobre) - Toma (58 Coleașă), Chirică, Andrei, Apostol - Kanda.

Farul II (antrenori, Sorin Rădoi și Marius Axinciuc): Mușat - Mboko (82 Răduța), Bîrzu (82 Duțu), Corinus, Aioanei - Calu (82 Banu), Costea, R. Ion - Vîlea, Băceanu (46 Dumitrache), Pelivan (86 Băsceanu).

În clasament, echipa secundă a Farului ocupă locul patru, cu 21 de puncte, având cinci victorii, șase egaluri și două înfrângeri, golaveraj 16-15.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Farul Constanța