15:42 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă, victorii, astăzi, în Liga a 3-a

20 Mar, 2021 17:54 4393 Marime text
  • Axiopolis Cernavodă a învins în deplasare Agricola Borcea, într-un meci cu şase goluri.

Reprezentantele judeţului Constanţa în seria a treia a Ligii a 3-a de fotbal au susţinut, astăzi, meciurile din etapa a 12-a a campionatului.

Două ditre ele s-au întâlnit în meci direct,  pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, FC Viitorul II – Gloria Albeşti, gazdele câştigând cu 3-1 (3-0).

Golurile FC Viitorul II au fost marcate de Andrei Vîlea 2, Robert Mustacă 23, 45, în timp ce pentru Gloria Albești a punctat Vasile Carabuz 60.

Gazdele au încheiat jocul în inferioritate numerică, după ce Răzvan Tănasă a fost eliminat în minutul 63.

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Șerban - Georgescu (62 Popescu), Martinovic, Buta, Grosu - Voicu, Grameni, Mouaddib (62 Onuț) - Vîlea (32 Tănasă), Mustacă, Matiș. Rezerve neutilizate: Stănciulescu - Oroian, Dănuleasa, Mitulețu, Iorga, Bodișteanu.

Gloria Albești (antrenor, Vasile Enache): Garniță - Loloț, Stoian, Marin, Bălan (70 Dogaru) - Beșleagă, Carabuz, Puciu (7 Moga) - Zugravu (46 Muzechearu),  Pîslaru (79 Cristocea), Baicu. Rezerve neutilizate: Mirică - Bot, Iscru, Bumbac, Arteni.

Axiopolis Cernavodă a jucat în deplasare cu Agricola Borcea, victoria, scor 4-2 (1-0), aparţinându-le oaspeţilor, care au condus cu 4-0 până în minutul 90, Agricola înscriind de două ori în prelungirile partidei.

Pentru Axiopolis (antrenor, Tiberiu Bălan) au marcat Tudorică 5, Moise 52, L. Gheorghe 53 şi Andrescu 88.

Celelalte ezultate ale etapei au fost: Recolta Gh. Doja - Înainte Modelu 1-1, ACSM Oltenița - SC Popești Leordeni 1-1 şi CS Afumați - Mostiștea Ulmu 0-2.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 31p, 2. Mostiştea Ulmu - 27p, 3. Axiopolis Cernavodă - 22p, 4. FC Viitorul II - 20p, 5. Înainte Modelu - 19p, 6. SC Popeşti Leordeni - 15p, 7. Agricola Borcea - 15p, 8. Recolta Gheorghe Doja - 11p, 9. Gloria Albeşti - 6p, 10. ACSM Olteniţa - 5p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)