08:06 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța. Robert Băceanu, marcator contra Cerno More Varna „Îmi dă foarte multă încredere acest gol“ (VIDEO)

22 Sep, 2022 13:09 1748 Marime text

Farul Constanța a disputat un meci amical la Ovidiu cu Cerno More Varna, echipa bulgară câștigând cu 3-1.

Pentru Farul nu au evoluat în acest meci 11 jucători convocați la loturile naționale, dar nici portarul Marian Aioani și atacantul Vlad Morar, ambii menajați.

Golul „marinarilor“ a fost marcat de tânărul Robert Băceanu, în minutul 90+3, dintr-un penalty pe care tot el l-a obținut.

Îmi dă foarte multă încredere acest gol și sper să fac pasul către echipa mare cât mai repede. Am luat mingea la penalty să bat, pentru că așa sunt eu, un tip decis, și mi-am dorit să dau gol. A fost un meci greu, întâlnind o echipă foarte puternică, cu jucători masivi. Mă bucur că am înscris. Obiectivul meu este să dau cât mai multe goluri la Liga a 3-a, pentru Farul II, și, de ce nu, să fac pasul la prima echipă, a declarat Robert Băceanu.

A fost un antrenament bun, mă bucur că am rezistat 78 de minute în teren. Aveam nevoie de acest meci amical ca să nu ne ieșim din ritm, iar în meciul cu UTA sperăm să câștigăm. Noi facem antrenamente foarte tari, iar când sunt partide de vertificare suntem cam încărcați, e normal să nu avem prospețime, a spus și Romario Benzar.

Sursa foto: Farul Constanța

Farul Constanța, învinsă de Cerno More Varna. Câți jucători le-au lipsit „marinarilor“ (GALERIE FOTO)