20:12 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Axiopolis Cernavodă a condus cu 2-0, dar meciul cu Recolta Gheorghe Doja s-a terminat la egalitate

13 Mar, 2021 17:29 4193 Marime text
  • FC Viitorul II şi Gloria Albeşti au pierdut meciurile din etapa a 11-a a Ligii a 3-a.

Reprezentatele judeţului Constanţa în seria a treia a Ligii a 3-a la fotbal au susţinut astăzi primele meciuri oficiale din 2021, contând pentru etapa a 11-a a campionatului.

Rezultatele au fost:

Axiopolis Cernavodă - Recolta Gheorghe Doja 2-2 (0-0), după ce gazdele conduceau cu 2-0 în minutul 76, graţie dublei lui Liviu Gheorghe (70, 76). Oaspeţii au marcat în minutele 84 şi 90+2.

Gloria Albeşti - CS Afumaţi (liderul clasamentului) 0-4.

SC Popeşti Leordeni - FC Viitorul II 3-0 (Cristian Onțel 52 - din penalty, 67 și Alin Pătrașcu 76).

Au evoluat formațiile:

SC Popești-Leordeni (antrenor, Valentin Ivan): Achiriloaiei - Vincene, Anghel, Anghilini, Păun, Boiangiu, B. Ilie, C. Ilie, Pătrașcu, Tudor, Onțel. Rezerve: Duțu - Sima, Neață, Anghel, Dovleac, Parcea, Bulai, Arpentin, Cazaciuc.

FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină): Stănciulescu - Georgescu, Dănuleasa (75 Lazăr), Sîrbu, Grosu - Mouaddib (65 Voicu), Buta (75 Vîlea), Grameni (80 Onuț) - Bodișteanu (65 Tănasă), Mustacă, Matiș. Rezerve neutilizate: Șerban - Oroian, Mitulețu, Popescu.

Celelalte rezultate ale etapei: Mostiștea Ulmu - Agricola Borcea 2-0 şi Înainte Modelu - ACSM Oltenița 4-1.

Clasament: 1. CS Afumaţi - 31p, 2. Mostiştea Ulmu - 24p, 3. Axiopolis Cernavodă - 19p, 4. Înainte Modelu - 18p, 5. FC Viitorul II - 17p, 6. Agricola Borcea - 15p, 7. SC Popeşti Leordeni - 14p, 8. Recolta Gheorghe Doja - 10p, 9. Gloria Albeşti - 6p, 10. ACSM Olteniţa - 4p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)