De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
07:13 17 01 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Zile pline de fotbal Programul turneului final al Cupei Hagi Danone, de la Ovidiu

ro

27 May, 2016 00:00 517 Marime text
Turneului final al ediţiei 2016 a Cupei Hagi Danone a început, ieri, la Ovidiu, acolo unde întrecerea se va disputa până duminică, zi în care este programată finala. Campioana va reprezenta România la turneul final Danone Nations Cup de la Paris, unde se va lupta pentru trofeul suprem alături de alte 31 de echipe naționale din întreaga lume.
 
Competiţia este rezervată echipelor formate din fotbalişti Under-12 (născuți după 1 ianuarie 2004). Echipele participante au fost împărţite în două grupe: A - Viitorul Cluj, Luceafărul Drobeta Tr. Severin, Kinder Târgovişte, LPS „Mircea Eliade” Bucureşti, Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş, Şcoala „Bosanci” Suceava; B - Dinamyk Craiova, Academia Hagi (antrenor, Cosmin Constantin), Kinder Tg. Mureş, Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca, Şcoala „Traian” Piteşti, LPS „Banatul” Timişoara.
 
Lotul Academiei Hagi 2004 care participă la Cupa Hagi Danone 2016 este format din: Ştefan Iuruc, Rafael Munteanu - portari; Alexandru Burcă, Denis Ciobanu, Ştefan Duţu, Lary Ion, Horia Marin, Ion Muşat, Eduard Moga, Ionuţ Nistor, Cristian Neicu, Andrei Borza - jucători de câmp.

Programul din zilele următoare
Vineri, 27 mai 2016:

- ora 10.00: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Şcoala „Bosanci” Suceava (etapa a III-a, Grupa A)
- ora 10.00: Kinder Târgovişte - Viitorul Cluj (etapa a III-a, Grupa A)
- ora 10.30: LPS „Mircea Eliade” Bucureşti - Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş (etapa a III-a, Grupa A)
- ora 12.00: Şcoala „Bosanci” Suceava - Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş (etapa a IV-a, Grupa A)
- ora 12.00: Viitorul Cluj - LPS „Mircea Eliade” Bucureşti (etapa a IV-a, Grupa A)
- ora 12.30: Luceafărul Drobeta Tr. Severin - Kinder Târgovişte (etapa a IV-a, Grupa A)
- ora 17.00: Academia Hagi - LPS „Banatul” Timişoara (etapa a III-a, Grupa B)
- ora 17.00: Kinder Tg. Mureş - Dinamyk Craiova (etapa a III-a, Grupa B)
- ora 17.30: Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca - Şcoala „Traian” Piteşti (etapa a III-a, Grupa B)
- ora 19.00: LPS „Banatul” Timişoara - Şcoala „Traian” Piteşti (etapa a IV-a, Grupa B)
- ora 19.00: Dinamyk Craiova - Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca (etapa a IV-a, Grupa B)
- ora 19.30: Academia Hagi - Kinder Tg. Mureş (etapa a IV-a, Grupa B)

Sâmbătă, 28 mai 2016

- ora 10.00: Kinder Târgovişte - Şcoala „Bosanci” Suceava (etapa a V-a, Grupa A)
- ora 10.00: LPS „Mircea Eliade” Bucureşti - Luceafărul Drobeta Tr. Severin (etapa a V-a, Grupa A)
- ora 10.30: Şcoala „Liviu Rebreanu” Tg. Mureş - Viitorul Cluj (etapa a V-a, Grupa A)
- ora 11.00: Kinder Tg. Mureş - LPS „Banatul” Timişoara (etapa a V-a, Grupa B)
- ora 11.00: Liceul Teoretic „Eugen Pora” Cluj-Napoca - Academia Hagi (etapa a V-a, Grupa B)
- ora 11.30: Şcoala „Traian” Piteşti - Dinamyk Craiova (etapa a V-a, Grupa B)

 Duminică, 29 mai 2016:

- ora 10.00 - Semifinala 1: Loc 1 Grupa A - Loc 2 Grupa B
- ora 11.00 - Semifinala 2: Loc 1 Grupa B - Loc 2 Grupa A
- ora 17.00 - finala.
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii