11:15 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul a învins o echipă de primă ligă din Turcia

11 Jul, 2013 00:00 1306 Marime text
FC Viitorul a învins 2-0 echipa turcă de primă ligă Genclerbirligi, într-o partidă amicală jucată ieri în cantonamentul din Turcia. Constănțenii au condus ostilitățile cu autoritate, reușind cea mai bună evoluție din meciurile de verificare de până acum. Golurile au fost înscrise de Ionuț Larie, în minutul 19 (șut la vinclu din afara careului), și Nicolae Dică, în minutul 47 (a transformat un penalty, pe care tot el l-a obținut). În minutul 70, Gavra a ratat majorarea scorului, ratând deși nu a avut în față decât portarul. Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel) a început meciul cu: Vâtcă - Larie, Bejan, Bălaşa, Thiago, Ghionea, Dică, Lazăr, Benzar, Năstăsie, Rusu. Au mai jucat: Buzbuchi, Mitrea, Puţanu, Toşca, Târnovan, Emerson, Herea, Nikolov, Cârstocea, Gavra și Băluţă. Echipa constănțeană va susține astăzi, de la ora 21.30, penultimul amical din Turcia, contra formației Sakaryaspor.

Sursa foto: Academia Hagi