10:14 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorii pe linie

01 Nov, 2004 00:00 667 Marime text

Divizia B, etapa a XI-a

Cele trei reprezentante ale judetului Constanta in esalonul secund al campionatului de fotbal au reusit victorii importante sambata dimineata, in cadrul etapei a XI-a. FC Altay a reusit sa evadeze din tona retrogradarii, dupa ce a invins acasa, cu 2-1, pe Unirea Focsani. Elevii lui Dan Radulescu au dominat intalnirea si si-au creat ocazii de gol, demonstrand ca au valoare si nu merita pozitia de "lanterna rosie". Veteranul Cosmin Mocanu a deschis scorul in minutul 8, printr-un penalty, dar oaspetii au egalat in minutul 69, prin Munteanu. Golul victoriei a fost reusit in minutul 84 de Ferenti. La Navodari, Midia s-a impus cu 3-1 in fata Dunarii Galati, gratie golurilor reusite de Axinciuc, Nita si Dragoi. Singura formatie din judet care a evoluat sambata in deplasare, Calllatis Mangalia, a reusit de asemenea obtinerea a trei puncte. Fotbalistii lui Imilian Serbanica au castigat cu 3-2 impotriva timisorenilor de la Poli, intr-un meci disputat la Bucuresti. Dupa 11 etape, FC Vaslui, conduce in clasament, urmata de Precizia Sacele (19 p), Midia (19 p) si Callatis (18 p). Prin cele trei puncte obtinute sambata, Altay a facut un salt de patru locuri, (de pe 16 pe 12), avand acum 12 puncte.