20:09 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie pentru Midia

30 Aug, 2004 00:00 610 Marime text

Rezultate pozitive pentru formatiile constantene

Formatia din Navodari a inregistrat sambata dimineata prima sa victorie din actuala editie de campionat a Diviziei B la fotbal, impunandu-se pe teren propriu, cu scorul de 2-1 in fata Gloriei Buzau. Reusitele gazdelor au apartinut lui Norbert Nita (min.40) si Boras (min.57), in timp ce Florin Coman a marcat in minutul 63 singurul gol al buzoienilor. Gratie acestui succes, echipa din Navodari se afla pe locul doi in clasamentul competitiei, cu trei puncte, dupa disputarea a doua etape. Tot sambata dimineata, Callatis Mangalia a remizat 2-2 in deplasare cu Precizia Sacele. Gazdele au deschis scorul prin A.Cozma (min.9) dar Callatis a reusit sa egaleze prin Cristi Petrache, cu numai trei minute inainte de pauza. Precizia a revenit in avantaj in minutul 47 prin Marin, pentru ca in minutul 60 Erdinci Cogali sa stabileasca rezultatul final al intalnirii. Cea de a treia formatie constanteana prezenta in esalonul secund, FC Altay nu a putut disputa sambata meciul cu FC Botosani, terenul "Vointa" din complexul Badea Cartan fiind practic inundat. Pe data de 4 septembrie se va disputa etapa a treia, care programeaza derbyul regional Midia - Altay.