11:52 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie logica pentru Midia

30 Apr, 2005 00:00 836 Marime text
Ieri dimineata s-au desfasurat partidele etapei a 23-a din cadrul Diviziei B la fotbal, esalon in cadrul caruia evolueaza si trei reprezentante ale judetului nostru. La Navodari, Midia s-a impus fara probleme, cu scorul de 2-0 in fata Petrolului Moinesti, echipa aflata inaintea acestei runde pe locul opt al clasamentului. Nita a deschis scorul in minutul 38 iar Mazilu a stabilit rezultatul final. In urma acestei victorii, Midia a acumulat 37 de puncte si continua sa ocupe locul patru in clasamentul seriei intai. Tot ieri dimineata, la Mangalia, Callatis si Dacia Unirea Braila au terminat la egalitate, 0-0, un meci care a fost extrem de echilibrat. Tot o remiza a inregistrat si FC Altay, 1-1 in deplasare cu FC Ghimbav, singurul gol al formatiei de pe litoral fiind reusit de Culeafa, in minutul 87. Callatis are in prezent 32 de puncte iar Altay 29, ambele formatii ocupand pozitii la mijlocul clasamentului.