00:25 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie fara probleme pentru Midia

15 Nov, 2004 00:00 597 Marime text
Campionatul Diviziei B la fotbal, esalon secund in care evolueaza si trei formatii din judetul Constanta, a programat sambata dimineata partidele etapei cu numarul 13. La Navodari, Midia a reusit o victorie categorica, 3-0 cu FC Ghimbav Brasov, o echipa ambitioasa care venise decisa sa obtina cel putin o remiza. Planurile brasovenilor au fost insa date peste cap de fotbalistii lui Ion Constantinescu, care s-au dovedit net superiori la toate capitolele. Dupa o prima repriza alba, Midia a reusit trei goluri, mai intai prin Curumi (min.51), apoi prin Fugaru (min.71) si Dragoi (min.77). In urma acestui succes, Midia a acumulat 22 de puncte si a urcat pe locul doi in clasamentul seriei, la patru puncte diferenta de lidera FC Vaslui. Tot sambata, Callatis Mangalia a reusit o remiza importanta la Buzau, 1-1, cu Gloria din localitate. Gazdele au deschis scorul in minutul 58 prin Dragulin, dar Callatis a reusit egalarea prin Ilie, cu un sfert de ora inainte de sfarsitul partidei. Echipa lui Imilian Serbanica are in prezent 21 de puncte si se afla pe locul patru in clasament. Cea de-a treia echipa constanteana prezenta in seria B1, FC Altay a pierdut cu scorul de 0-2 meciul disputat pe teren propriu cu Petrolul Moinesti. Altay a coborat din nou in a doua jumatate a clasamentului, avand 15 puncte dupa 13 meciuri.