16:46 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Un jucător de la Academia Hagi a marcat în victoria României cu Moldova

13 Aug, 2013 00:00 1444 Marime text
Un tânăr jucător de la Academia de Fotbal „Gheorghe Hagi”, Alexandru Cicaldău, a marcat un gol în partida amicală România - Moldova, la nivelul echipelor reprezentativelor Under-17. Partida s-a jucal la Galaţi şi le-a revenit gazdelor cu 2-0. Cicăldău a deschis scorul, în minutul 21, reuşita de 2-0 fiind marcată în minutul 76. Selecţionerul echipei tricolore, Ştefan Iovan, a folosit titulari patru jucători de la Academia Hagi, Cicăldău şi încă trei: Victor Rogoza, Cristian Manea şi Dan Panait. Cele două formaţii au disputat două partide de verificare, şi prima revenindu-le tot românilor, cu 4-0. Academia Hagi a avut la această dublă opt jucători convocaţi, ceilalţi patru care n-au jucat în a doua partidă fiind: Arpad Tordai, Dragoş Nedelcu, Alin Manea şi Alexandru Stoica. Nedelcu şi Stoica au înscris câte un gol în victoria cu 4-0 a gazdelor.

Sursa foto: Academia Hagi