01:38 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivă la CS „Bogdan Ciubotariu“ Constanţa Alexandra Tulea, medalie de argint la Naţionalele de Semi-Kempo (galerie foto)

16 Oct, 2014 00:00 2888 Marime text

Cel mai bun rezultat al Clubului Sportiv „Bogdan Ciubotariu“ Constanţa la Campionatul Naţional de Semi-Kempo, de la Bucureşti, a fost locul doi ocupat de Alexandra Tulea, la categoria -60 kg, secţiunea 10-12 ani.

CS „Bogdan Ciubotariu“ a cucerit la acest concurs alte cinci medalii, toate de bronz, prin Adrian Roşca, Onur Zevri, Armand Cristea, Nicolae Constantin şi Ştefan Sita.
„Toţi au luptat foarte bine, deşi nu sunt antrenaţi pentru semi-contact, ci pentru K-1. Alexandra a fost învinsă în finală de o fată mai mare cu doi ani ca ea. Adrian Roşca s-a confruntat cu sportivi de lot naţional, iar Ştefan Sita a avut cele mai multe şi mai grele meciuri dintre sportivii noştri, susţinând cinci partide“, a declarat sensei Samir Regep (centură neagră 3 Dan), instructor principal la CS „Bogdan Ciubotariu“.