02:17 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep, meci greu la debutul în turneul de la Miami. Victorie în trei seturi cu Oceane Dodin

22 Mar, 2018 23:26 2203 Marime text
Liderul mondial Simona Halep a avut nevoie de trei seturi pentru a o învinge, în această seară, pe franțuzoaica de pe locul 98 în lume Oceane Dodin, în turul secund al turneului Premier Mandatory de la Miami.

În primul meci susținut în turneu, Halep s-a impus mult mai greu decât se aștepta, cu 3-6, 6-3, 7-5.

Partida a durat două ore și șapte minute, iar în primul set Halep a acuzat probleme medicale.

Sunt obișnuită cu partidele grele, contra unor adversare bătăioase, m-am confruntat cu multe în acest sezon. Dodin a lovit foarte tare, dar mă bucur că am rămas concentrată și am luptat până la final. Pot spune că a fost un meci nebun. Sunt fericită că am câștigat, a declarat Simona Halep.

În turul următor, jucătoarea din Constanța o va întâlni pe poloneza Agnieszka Radwanska (32 WTA), care a trecut de Alison van Uytvanck (Belgia, 51 WTA), scor 6-3, 7-6.