01:46 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

România-Danemarca 0-0. Calificarea la Campionatul Mondial, tot mai dificilă

26 Mar, 2017 23:40 1336 Marime text
Naționala de fotbal a României nu a reușit, în această seară, decât un rezultat de egalitate în fața reprezentativei Danemarcei,scor 0-0, în partida disputată pe Arena Națională contând pentru preliminariile Campionatului Mondial 2018.

În prima repriză, România a avut câteva ocazii la poarta adversă, însă tricolorii nu au reușit să introducă mingea în poarta danezilor.

În cea de-a doua repriză, selecționata noastră a atacat steril poarta adversă și nu au avut decât o fază mai periculoasă.

Spre finalul partidei, danezii au fost mai periculoși și au ratat câteva ocazii clare de a marca, spre disperarea fanilor din tribune.

Rezultatul meciului din această seară nu ne avantajează în niciun fel, deoarece aveam nevoie de o victorie pentru a spera la locul secund, care poate să ne trimită la turneul final de anul viitor.

Sursa foto: Facebook