Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
05:57 22 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa la Campionatul Naţional de Kung-Fu

ro

15 May, 2017 10:23 1893 Marime text
La Sala „Tomis” din Constanţa, s-a organizat Campionatul Naţional de Kung-Fu, la probele de „Light-Fighting Sanda” şi „Total-Contact Fighting”. Au participat 87 de sportivi din 10 cluburi sportive de la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact.
 
Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:
 
1. PROBA „LIGHT-FIGHTING SENIORI” INDIVIDUAL
MASCULIN
1.SENIORI +18 ANI OPEN KG
1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.TIMOFTE CRISTIAN                                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.TINERET 16-17 ANI OPEN KG
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.PANĂ ANDREI                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.STOIAN BOGDAN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
4.COPII 12-13 ANI -30 KG
1.SULICĂ BOGDAN IUSTIN                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.GHEONDEA SERGIU MIHAI                            CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
5.COPII 12-13 ANI -50 KG
1.CIORTESCU DAVIDE CRISTIAN                      CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.SPIRIDON DRAGOĂ MARIAN             CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
6.COPII 12-13 ANI +50 KG
1.ALEXANDRU COSMIN                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.HAGI-CHERIM SELIM                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
7.COPII 10-11 ANI -30 KG
1.GURICĂ RAREŞ                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.PATLAGICĂ DRAGOĂ BOGDAN                     CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.CHISTOL ERIK NICOLAE                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
8.COPII 10-11 ANI -35 KG
1.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.MURESAN ANDREI                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.MIRON MARIO CRISTIAN                                CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
9.COPII 10-11 ANI -50 KG
1.DECUSARA ALEXANDRU                              CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.CORNEA FLORIN                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
10.COPII 10-11 ANI +50 KG
1.ANGHELIDE RAZVAN MARIUS                       CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.RADU MARIANO ANTONIO                             CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.AIRINEI STEFAN CRISTIAN                             CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
11.COPII 8-9 ANI -25 KG
1.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.NEGRUT EDUARD                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.APOLOZAN MARIO                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.ANEI TIBERIU IONUT                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
12.COPII 8-9 ANI -30 KG
1.CHISOI ANTONIO                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.FECHET RADU                                              CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.LEONTE EDUARD IONUT                               CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
13.COPII 8-9 ANI -35 KG
1.DIACONU IOAN                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.DRAGAN SEBASTIAN ANDREI                       CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.TAKAK BARAN                                              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
3.STEFAN TEODOR GABRIEL                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU            
14.COPII 8-9 ANI -40 KG
1.GIRTU NICUSORCOSMIN                                CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.SOARE SEBASTIAN IONUT                            CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.BUZOIANU NICOLAE VALENTIN                     CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
15.COPII 8-9 ANI +40 KG
1.STATE ALEXANDRU                                      CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.BOCĂNEŢ FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.LUNGU IUSTINIAN IONUŢ                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
3.VASILE BOGDAN CRISTIAN                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
16.COPII 6-7 ANI -20 KG
1.LUNGU ALEXANDRU                                     CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.NEGRUT ALEXANDRU                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
17.COPII 6-7 ANI -25 KG
1.DIACONU MIHAI DANIEL                                CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.EPURAN ADRIAN                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
            18.COPII 6-7 ANI -30 KG
1.PITORAC LAURENTIU                         CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.HAGI-CHERIM ZAFER                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
3.PANAIT STEFAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
19.COPII 6-7 ANI -35 KG
1.SCUTARU ROBERT                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.GEORGESCU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
 
2.FEMININ
            20.COPII 6-7 ANI -25 KG
1.DUMITRACHE MARIA                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.SCUTARIU MIRUNA                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
21.COPII 6-7 ANI -30 KG
1.DUMITRACHE ELENA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.MANUCA CĂTĂLINA                                       CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.GHEORGHITĂ DARIA                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
22.COPII 6-7 ANI +30 KG
1.ZALINSCHI SARA                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU            
2.BUZEA MIHAELA                                           CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

            23.COPII 8-9 ANI -25 KG
1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.TIMOFTE DELIA ANDREEA                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
24.COPII 8-9 ANI -35 KG
1.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
2.SANDU CARMEN ALEXANDRA                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
3.HERDIA BADEA MARIA LUISA                       CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.GHEONDEA DENISA IOANA                          CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
25.COPII 8-9 ANI -40 KG
1.CHISOI ANA                                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.VINTZE STEFANIA                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
26.COPII 8-9 ANI +40 KG
1.GURIUC CRISTINA CAMELIA              CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.MARINCIU ALEXIA ANDREEA                        CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
27.COPII 10-11 ANI -50 KG
1.RUSU MARIA CĂTĂLINA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.TUSA IOANA VIRGINIA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
28.COPII 12-13 ANI -45 KG
1.PRISĂCARU CRISTINA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.ALDEA LAURA GABRIELA                             CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU            
29.CADETE 14-15 ANI -60 KG
1.MOCANU CĂTĂLINA ANDREEA                      CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.DIACONESCU LARISA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.VÎRDOL RUXANDRA TEODORA                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA
30.JUNIOARE 16-17 ANI -45 KG
1.PASLARU GEORGIANA                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
31.JUNIOARE 16-17 ANI OPEN KG
1.GRĂDINARIU TEODORA                                CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.PASLARU GEORGIANA                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
3.NITULESCU CRISTINA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.DUMITRAŞCU MIHAELA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
32.TINERET 16-20 ANI, OPEN KG
1.GRĂDINARIU TEODORA                                CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
2.DUTU CRISTINA                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.DUMITRAŞCU MIHAELA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGALNICEANU
 
2. PROBA „TOTAL-CONTACT FIGHTING” INDIVIDUAL
MASCULIN
1.JUNIORI 16-17 ANI -60 KG
2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.SENIORI +18 ANI -80 KG
2.OSTACHE CIPRIAN                                        CS SAKURA CONSTANTA
 
„Campionatul a fost organizat cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport Constanţa, s-a desfăşurat pe durata a 6 ore. Sportivii au dovedit o bună pregătire şi au fost multe meciuri extrem de disputate, mai ales pentru o probă de ...light! S-au remarcat sportivii consacraţi, la juniori şi tineret la feminin Teodora Grădinaru, de la CS Comunal Mihail Kogălniceanu şi la juniori şi tineret masculin Tudor Bocai de la CS Marea Neagră, care au obţinut două titluri de campion. Au fost şi surprize plăcute, sportivi începători, care au reuşit să se impună, cum au fost Diana Teodora Nedelcu, Bogdan Iustin Sulică, ambii de la CS Silver Samurai din Medgidia. Felicitări tuturor sportivilor, antrenorilor şi arbitrilor careau contribuit la organizarea unui campionat reuşit!“, a declarat preşedintele CS Marea Neagră Constanţa, Shifu Florin Iordănoaia (6 Duan Kung-Fu).  
           
Sursa foto: Facebook

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • Titus 15 May, 2017 12:22 Care campionat national? Chiar nu vedeti ca sunt doar echipe din judet? Asta este campionat judean