18:40 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiză între Axiopolis Cernavodă și CS Medgidia

12 Aug, 2017 17:06 3886 Marime text
Echipa de fotbal din Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a susținut astăzi, pe teren propriu, un nou meci amical, întâlnind CS Medgidia (formație nou-înființată, care va evolua în noul sezon în Liga a 4-a).

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1. Axiopolis a deschis scorul în minutul 15, prin Ricardo Mihalache, iar adversara a punctat zece minute mai târziu.

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco) a jucat cu: Nanu (46 Puia) - Rusu (65 I. Gheorghe), Zaharia, Andrescu, Loloț - Crețu (46 Abibula), M. Hristu (46 Moise) - R. Mihalache, Vieru (65 Vlăescu), Beșleagă (65 V. Hristu) - Husein. Nu au fost folosiți L. Gheorghe și Răvoiu, ambii accidentați.

În ultima dispută de verificare din această vară, formația din Cernavodă  se va duela, sâmbătă, 19 august, în deplasare cu Agricola Borcea (Liga a 3-a).

Pe 23 august, de la ora 17.30, Axiopolis debutează în ediţia 2017/2018 a Cupei României, în etapa a doua naţională a competiţiei, iar pe 26 august începe Liga a 3-a, după ce, pe 16 august, se vor fi stabilit seriile și programul.

Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)