09:49 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiza importanta pentru oaspeti

15 Mar, 2004 00:00 920 Marime text

Callatis Mangalia - Electrica Dobrogea Constanta 0-0

Derby-ul constantean din prima etapa a returului Diviziei B de fotbal, Callatis Mangalia - Electrica Dobrogea Constanta, s-a terminat la acelasi scor de la care s-a dat startul, 0-0, rezultat ce-i avantajeaza pe oaspeti. Callatis a dominat partida, avand o posesie mai buna a balonului, dar ocaziile mari au fost trecute in dreptul oaspetilor. In prima repriza, Culeafa a trimis mingea in bara, direct din lovitura libera, iar in a doua, Zamfirescu a ratat dintr-o pozitie de "unu la unu" cu portarul Olteanu. In minutul 90, Ungureanu, de la gazde, a fost eliminat pentru cumul de "galbene". Callatis: Olteanu - Panescu, A. Voicu, Ungureanu, N. Tanasa, A. Toma - I. Florea (Blortz), E. Cogali, Chelu - S. Cozma (46 Stoian), Sapunaru (68 Nazer). Antrenor: Dan Radulescu. Electrica: Vlas - Grigorov, Lucan, V. Dragoi, Elca, Mihu - Maciuca, I. Posteuca, Culeafa (90 Papazicu) - V. Roman (71 Pricopie), S. Zamfirescu (90 M. Posteuca). Antrenor: Costel Funda.