12:48 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Patru medalii de bronz obtinute de juniorii III

24 Feb, 2004 00:00 1237 Marime text
La Bacau s-au desfasurat, in week-end-ul trecut, Campionatele Nationale de atletism in sala pentru juniori III, competitie unde sportivii din Constanta au obtinut patru medalii, toate de bronz. Corina Corolevschi, pregatita de Catalin Ganera, a castigat doua dintre acestea. Sportiva cu dubla legitimare CSS1-Farul s-a clasat pe pozitia a treia in concursul de 60 m (8 secunde si 6 sutimi), dar si in cel de 200 m (26 de secunde si 94 sutimi). Celelalte doua medalii de bronz au fost castigate in concursul feminin si masculin de lungime. Cristina Toma (dubla legitimare cu CSS1-Farul), pregatita de Lenuta Dragomir, a scos un rezultat de 5,38 metri, cu care s-a clasat pe ultimul loc pe podium. La randul sau, Theodor Oanta (CSS1), pregatit si el de Lenuta Dragomir, a obtinut un rezultat de 5,99 metri. Alte rezultate: stafeta 4x200 m (Farul-CSS1), formata din Andreea Rapotan, Elisabeta Stancu, Cristina Toma si Corina Corolevschi, s-a clasat pe locul 4, iar Theodor Oanta, a venit abia al cincilea in concursul de 60 m garduri.