19:02 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„„Nu ne-am făcut de râs” Partida Danubius Rasova - Rapid Fetești a ajuns la penalty-uri

18 Jul, 2013 00:00 2524 Marime text
Echipa de Liga a III-a Rapid Fetești a câștigat meciul din faza întâi a Cupei României la fotbal, ediția 2013/2014, jucat ieri la Rasova, cu Danubius din localitate, care evoluează în Liga a IV-a a Constanței și care a câștigat faza județeană a Cupei. Oaspeții s-au impus la penalty-uri, cu scorul de 4-1, după ce, după 90 de minute de joc și prelungiri, scorul fusese 2-2. Pentru formația din Rasova a înscris în timpul regulamentar Gabriel Ilie (2), iar de la 11 m Ionuț Ilie. Danubius (antrenor, Gheorghe Stănculescu) a jucat cu: Al. Sărăcin - Rusu, Lefterică (46 G. Ilie), Lupu, Andreescu - Iridion - Barbu, Neda (cpt.) (115 Ceaușu), I. Ilie, Fl. Nedelea - Boghițoi (80 Matei). „A fost un meci frumos, cu goluri multe, în care diferența au făcut-o experiența și pegătira fizică superioare ale echipei din Fetești. La meci au asistat peste 250 de spectatori, cărora le-a plăcut disputa. Sigur, ar fi fost mai bine dacă băteam noi, dar, oricum, Rasova nu s-a făcut de râs. Experiența căpătată acum sperăm să ne ajute să facem o figură și mai frumoasă în campionatul Ligii a IV-a”, a declarat Gheorghe Stănculescu. Rapid Fetești a condus de două ori pe parcursul meciului, 1-0 (min. 70) și 2-1 (min. 80), gazdele egalând de fiecare dată, în minutele 75 și 82.

Sursa foto: Facebook