14:09 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Medalie de argint la Nationalele de tenis de masa

28 Feb, 2005 00:00 1058 Marime text
In perioada 25-27 februarie, la Constanta a avut loc Campionatul National de tenis de masa pe echipe, rezervat juniorilor 2 Chiar daca la startul acestei intreceri s-au aflat si cinci echipe constantene, trei la feminin si doua la masculin, nu s-a reusit decat obtinerea unei singure medalii de argint. Aceasta fost cucerita de catre una dintre echipele de baieti. In componenta Bogdan Simion, Nicusor Dinca, George Stere, echipa constanteana pregatita de catre profesorul Stelian Hasoti s-a clasat pe pozitia secunda a clasamentului. Ei au invins echipa C.S.M Arad cu scorul de 4-1, pe C.S.S Medias cu 4-1 iar in finala intrecerii au pierdut cu 1-4 in fata celor de la C.S.M Bistrita. A doua echipa de baieti a celor de la L.P.S - C.S Farul, a avut o evolutie lamentabila, nereusind sa se claseze nici macar intre primele opt formatii. In competitia fetelor, rezultatele au fost din nou dezamagitoare. Cel mai bun rezultat a fost obtinut de catre echipa L.P.S 1 - C.S Farul ce a terminat competitia pe locul cinci. In componenta Anamaria Sebe, Cristina Haraci, Alina Dobre, echipa constanteana a castigat in turneul pentru locurile 5-8, cu scorul de 4-1 in fata celor de la C.S.M Bistrita, cu 4-0 in fata celor de la L.P.S 2 - C.S Farul si cu 4-0 impotriva celei de-a doua echipe ce a reprezentat clubul Stelion Slatina. Profesorii ce au pregatit echipa constanteana au fost Liliana Sebe si Olimpia Purendea. Coordonatorul lotului constantean a fost tehnicianul Viorel Filimon.