De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
06:19 25 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Meciurile de la Ligile a IV-a, a V-a şi a VI-a care se joacă în acest weekend

ro

05 Sep, 2015 00:00 659 Marime text
În fotbalul mic al judeţului Constanţa se desfăşoară, în acest weekend, noi etape. La Liga a IV-a, meciurile din etapa a patra sunt: CFR Constanța - CS Agigea (ora 9.00 - juniorii, ora 11.00 - seniorii), CS Eforie - Unirea Topraisar (10.00 / 12.00), Dunărea Ostrov - Știința Poarta Albă (10.00 / 12.00), Avântul Comana - Gloria Băneasa (14.00 / 16.00), Victoria Mihai Viteazu - Farul Tuzla (14.00 / 16.00), Victoria Cumpăna - Viitorul Fântânele (15.00 / 17.00; se joacă pe terenul CFR din Constanţa), Sparta Techirghiol - Axiopolis Cernavodă (15.00 / 17.00), CSO Ovidiu - Voința Valu lui Traian (15.00 / 17.00) şi Portul Constanța - CS Mihail Kogălniceanu (15.00 / 17.00).

La Liga a V-a, programul etapei a treia este următorul: sâmbătă, ora 11.00 - Perla Murfatlar - Danubius Rasova; duminică - Gloria Albești - Viitorul Cobadin (11.00), CS Năvodari - Atletic 2 Mai (11.00), Gloria Seimeni - Dacia Mircea Vodă (11.00; se joacă la Dunărea), Recolta Nicolae Bălcescu - Voința Siminoc (11.00; se joacă la Dorobanțu), Viitorul Pecineaga - Progresul Medgidia (14.00), Speranța Nisipari - Voința Săcele (14.00), Litoral Corbu - Castelanii Castelu (ora 14.00).

Duminică, a fost programată runda secundă de la Liga a VI-a, cu partidele: Seria Nord - Înfrăţirea Cogealac - Sportul Tortoman (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Spicu Horia (11.00), Viitorul Târguşor - Dunaris Topalu (11.00), Voinţa Cochirleni - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Dunărea Ciobanu - Ulmetum Pantelimon (14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Viitorul Cuza Vodă (14.00); Seria Sud - AS Bărăganu - AS Ciocârlia (11.00), Marmura Deleni - Olimpia Constanţa (11.00), CS Agigea II - AS Independenţa (11.00), Trophaeum Adamclisi - Viitorul Cobadin (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Luceafărul Amzacea (14.00), Viitorul Mereni - Inter Ion Corvin (14.00), AS Carvăn - Sport Prim Oltina (14.30).

Clasamente

Liga a IV-a - seniori - 1. Topraisar - 9p, 2. Cernavodă - 9p, 3. Comana - 7p, 4. Eforie - 6p, 5. Mihai Viteazu - 6p, 6. Băneasa - 6p, 7. Tuzla - 6p, 8. Portul - 4p, 9. Ovidiu - 4p, 10. CFR - 3p, 11. Fântânele - 3p, 12. Techirghiol - 3p, 13. Ostrov - 3p, 14. Valu lui Traian - 3p, 15. Agigea - 2p, 16. Mihail Kogălniceanu - 2p, 17. Cumpăna - 1p, 18. Poarta Albă - 0p; juniori - 1. CFR - 9p, 2. Portul - 9p, 3. Mihai Viteazu - 9p, 4. Techirghiol - 9p, 5. Cernavodă - 6p, 6. Agigea - 6p, 7. Topraisar - 6p, 8. Mihail Kogălniceanu - 6p, 9. Fântânele - 6p, 10. Ostrov - 4p, 11. Comana - 3p, 12. Poarta Albă - 3p, 13. Eforie - 3p, 14. Valu lui Traian - 1p, 15. Ovidiu - 0p, 16. Băneasa - 0p, 17. Cumpăna - 0p, 18. Tuzla - 0p.

Liga a V-a - 1. Năvodari - 6p, 2. Siminoc - 6p, 3. Nisipari - 6p, 4. 2 Mai - 6p, 5. Nicolae Bălcescu - 4p, 6. Albeşti - 3p, 7. Pecineaga - 3p, 8. Castelu - 3p, 9. Corbu - 3p, 10. Rasova - 3p, 11. Mircea Vodă - 1p, 12. Cobadin - 0p, 13. Seimeni - 0p, 14. Săcele - 0p, 15. Murfatlar - 0p.

Liga a VI-a - Seria Nord - 1. Cochirleni - 3p, 2. Cuza Vodă - 3p, 3. Tortoman - 3p, 4. Gârliciu - 1p, 5. Siliştea - 1p, 6. Ghindăreşti - 1p, 7. Topalu - 1p, 8. Pantelimon - 1p, 9. Târguşor - 1p, 10. Ciobanu - 0p, 11. Cogealac - 0p, 12. Horia - 0p; Seria Sud - 1. Oltina - 3p, 2. Ion Corvin - 3p, 3. Olimpia - 3p, 4. Mereni - 3p, 5. Deleni - 1p, 6. Ciocârlia - 1p, 7. Amzacea - 1p, 8. Independenţa - 1p, 9. Agigea II - 1p, 10. Carvăn - 1p, 11. Adamclisi - 0p, 12. Chirnogeni - 0p, 13. Bărăganu - 0p, 14. Cobadin - 0p.

Arbitri suspendaţi

Comisia Judeţeană de Arbitri a anunţat că mai mulţi „cavaleri“ au fost suspendaţi. Este vorba de Nicuşor Fulea, Tudor Iacovlev, Claudiu Antoci (reţinuţi de la delegări câte o etapă), Ilmaz Abdula şi Eduard Szoke (suspendaţi câte trei etape, pentru neprezentări la meciuri, Abdula la partida Voinţa Siminoc - Dacia Mircea Vodă, Szoke - la meciul CS Mihail Kogălniceanu - Avântul Comana).
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii