Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
19:34 25 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Meciurile de la Liga a IV-a, a V-a şi a VI-a care se joacă în acest weekend în judeţul Constanţa

ro

28 May, 2016 00:00 992 Marime text

Etapa a 33-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă - Farul Tuzla - Ştiinţa Poarta Albă (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CFR Constanţa - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Avântul Comana - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Dunărea Ostrov - CS Agigea (12.00 / 14.00), Victoria Mihai Viteazu - Unirea Topraisar (15.00 / 17.00), Sparta Techirghiol - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavodă - Voinţa Valu lui Traian (12.00 / 14.00), Portul Constanţa - CS Eforie (10.00 / 12.00); duminică - CSO Ovidiu - Victoria Cumpăna (12.00 / 14.00).
 
Sâmbătă și duminică, sunt programate confruntările etapa a 28-a, antepenultima de la Liga a V-a. Meciurile sunt următoarele: sâmbătă - CS Năvodari - Viitorul Pecineaga (ora 18.00), Litoral Corbu - Danubius Rasova (ora 18.00); duminică - Gloria Albești - Speranța Nisipari (ora 14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Voința Săcele (ora 18.00; se joacă la Dorobanțu), Voința Siminoc - Viitorul Cobadin (ora 11.00, se joacă la Murfatlar), Dacia Mircea Vodă - Atletic 2 Mai (ora 11.00), Castelanii Castelu - Perla Murfatlar (ora 16.00; se joacă la Nisipari). Partida Gloria Seimeni - CSȘ Medgidia nu se dispută, urmând a fi câştigată de gazde cu 3-0, după ce echipa oaspete s-a retras din campionat.
 
La Liga a VI-a, partidele se dispută duminică, după programul: în Seria Sud (etapa a 24-a) - Olimpia Constanța - Sport Prim Oltina (teren Voința, ora 11.00), Trophaeum Adamclisi - AS Ciocârlia (ora 11.00), AS Independența - Viitorul Cobadin II (se joacă la Fântâna Mare, ora 11.00), Luceafărul Amzacea - AS Carvăn (ora 15.00), Inter Ion Corvin - AS Bărăganu (ora 14.00; se joacă la Viile), Viitorul Mereni - Marmura Deleni (se joacă la Osmancea, ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - CS Agigea II (ora 14.00); în Seria Nord (etapa a 21-a) - Pescărușul Gârliciu - Dunaris Topalu (ora 11.00), Steaua Speranței Siliștea - Spicu Horia (ora 10.00), Voința Cochirleni - Ulmetum Pantelimon (ora 14.00), Pescarul Ghindărești - Sportul Tortoman (ora 13.00), Viitorul Târgușor - Viitorul Cuza Vodă (ora 11.00) şi Dunărea Ciobanu - Înfrățirea Cogealac (ora 14.00).

Clasamente

Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 94p, 2. Portul - 75p, 3. Cernavodă - 70p, 4. Mihail Kogălniceanu - 67p, 5. Unirea Topraisar - 66p, 6. Mihai Viteazu - 62p, 7. Agigea - 52p, 8. Fântânele - 50p, 9. Techirghiol - 47p, 10. Băneasa - 46p, 11. Comana - 45p, 12. Ostrov - 41p, 13. CSO Ovidiu - 24p, 14. Eforie - 24p, 15. Valu lui Traian - 23p, 16. Cumpăna - 23p, 17. Poarta Albă - 21p, 18. Farul Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 84p, 2. Agigea - 71p, 3. Băneasa - 65p, 4. Mihai Viteazu - 62p, 5. Ostrov - 55p, 6. Eforie - 54p, 7. CSO Ovidiu - 54p, 8. Topraisar - 49p, 9. Mihail Kogălniceanu - 46p, 10. Avântul Comana - 44p, 11. CFR - 43p, 12. Fântânele - 39p, 13. CS Portul Constanţa - 38p, 14. Farul Tuzla - 37p, 15. Techirghiol - 32p, 16. Poarta Albă - 26p, 17. Valu lui Traian - 16p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 70p, 2. 2 Mai - 64p, 3. Albeşti - 57p, 4. Castelu - 52p, 5. Nisipari - 48p, 6. Voinţa Siminoc - 40p, 7. Litoral Corbu - 39p, 8. Viitorul Cobadin - 39p, 9. Viitorul Pecineaga - 38p, 10. Perla Murfatlar - 34p, 11. Voinţa Săcele - 32p, 12. Gloria Seimeni - 30p, 13. Dacia Mircea Vodă - 30p, 14. Recolta Nicolae Bălcescu - 24p, 15. Danubius Rasova - 23p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Târguşor - 48p, 2. Ciobanu - 44p, 3. Voinţa Cochirleni - 36p, 4. Siliştea - 32p, 5. Sportul Tortoman - 31, 6. Viitorul Cuza Vodă - 31p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 30p, 8. Ulmetum Pantelimon - 22p, 9. Dunaris Topalu - 20p, 10. Pescăruşul Ghindăreşti - 17p, 11. Înfrăţirea Cogealac - 16p, 12. Spicu Horia - 12p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Oltina - 59p, 2. Agigea II - 54p, 3. Mereni - 51p, 4. Ion Corvin - 43p, 5. Fulgerul Chirnogeni - 37p, 6. AS Carvăn - 36p, 7. Ciocârlia - 30p, 8. Luceafărul Amzacea - 30p, 9. Olimpia - 29p, 10. Independenţa - 25p, 11. Trophaeum Adamclisi - 20p, 12. Cobadin II - 16p, 13. AS Bărăganu - 14p, 14. Marmura Deleni - 13p.

Ti-a placut articolul?

Comentarii