23:10 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa lui Hagi vrea să rămână neînvinsă Meciul Steaua - FC Viitorul se vede şi la TVR1

29 Aug, 2015 00:00 2176 Marime text
Meciul de fotbal Steaua - FC Viitorul, care se joacă duminică, 30 august, de la ora 21.00, în etapa a noua a Ligii 1, va putea fi urmărit de mai mulţi microbişti, întrucât va fi transmis şi la TVR1. Iniţial, pe lângă Digi Sport, Dolce Sport şi Look TV, partida era în direct şi la Antena 1, televiziune care a renunţat să mai transmită însă unele meciuri din campionat. Locul Antenei 1 a fost luat de TVR, care, începând cu această rundă, va prelua cel puţin unul dintre meciurile din fiecare etapă. Aflată pe locul doi în clasament, FC Viitorul este neînvinsă până acum, având patru victorii (în ultimele patru etape) şi patru egaluri, golaveraj 17-9 şi 16 puncte. De cealaltă parte, campioana României, Steaua, a înregistrat în opt runde trei victorii, patru egaluri şi un eşec, totalizând 13 puncte.

Trei jucători de la Academia Hagi au jucat în dubla cu Scoţia

Jucătorii Academiei Hagi Alexandru Măţan, Radu Boboc şi Robert Neciu au evoluat pentru echipa naţională a României Under-17, care a susţinut două meciuri de verificare contra formaţiei similare a Scoţiei. Prima partidă s-a încheiat la egalitate, 1-1, în vreme ce al doilea joc le-a revenit tricolorilor, scor 2-1. Ambele confruntări au avut loc la Buftea. Evoluţia jucătorilor Academiei Hagi în meciul România - Scoţia 1-1: Alexandru Măţan - mijlocaş ofensiv, a intrat pe teren în minutul 55; Radu Boboc - mijlocaş, a fost titular şi a evoluat până în minutul 55; Robert Neciu - fundaş stânga, a intrat pe teren în minutul 74. În partida România - Scoţia 2-1, cei trei au jucat astfel: Alexandru Măţan - mijlocaş ofensiv, a fost titular şi a jucat până în minutul 64; Radu Boboc - mijlocaş defensiv, a fost titular şi a evoluat până în minutul 77; Robert Neciu - fundaş stânga, a fost titular şi a evoluat până în minutul 73.