07:12 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci spectaculos între CS Năvodari şi RCM Galaţi Răsturnare de scor în finala turneului de rugby în 7 de la Năvodari

05 Sep, 2016 00:00 1369 Marime text
CS Năvodari a ocupat locul doi la etapa a treia a Campionatului Naţional de rugby în 7 rezervat echipelor din eşalonul secund (Divizia Naţională de seniori). Runda s-a disputat sâmbătă, pe stadionul „Flacăra“ din Năvodari (care găzduise şi prima etapă), iar în partida pentru locurile 1-2, CS Năvodari a condus cu 12-0 în faţa formaţiei RCM Galaţi (graţie unei prime reprize foarte bune), dar a pierdut cu 12-14! În grupă, CS Năvodari a înregistrat rezultatele: 19-14 cu Ştiinţa Petroşani şi 5-0 (pe teren 45-0) cu CNOPT.

La Năvodari, au participat şase formaţii, CS Năvodari, RC Bârlad, CSUAV Arad, RCM Galaţi, Ştiinţa Petroşani şi Centrul Naţional Olimpic de Tineret pentru rugby în 7 (CNOPT), care au fost împărţite în două grupe. CNOPT nu punctează în clasament şi, etapă de etapă, va ocupa poziţia a şasea, indiferent de rezultate. RCM Galaţi a câştigat şi etapa precedentă, de la Petroşani, în vreme ce prima rundă i-a revenit echipei CS Năvodari. Până la finalul campionatului mai sunt două etape, care se vor disputa la Bârlad (pe 10 septembrie) şi la Galaţi (pe 17 septembrie).