14:47 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

"Marinarii" au pierdut dupa aproape doua luni de invincibilitate

21 Mar, 2005 00:00 545 Marime text
Dupa ce reusise o serie spectaculoasa de sase victorii consecutive, B.C Farul a trebuit sa se recunoasca invinsa in derby-ul etapei desfasurat la Cluj impotriva formatiei locale Universitatea Carbochim, scor 88-93. Dupa derularea primelor trei sferturi, elevii pregatiti de Dragan Petricevic conduceau cu 70-64 si se parea ca Farul va bifa o noua victorie. Din pacate, impulsionate de un public infocat, gazdele au revenit in joc in ultima parte a intalnirii si s-au impus la capatul unei partide tensionate cu scorul de 93-88. Din pacate, dezamagiti de desfasurarea ostilitatilor din ultimul sfert al partidei, oficialii constanteni au hotarat sa nu ofere nici un fel de informatii prin care sa explice motivul acestei infrangeri, pana la conferinta de presa ce va avea loc luni la pranz la sediul clubului de pe litoral. Cum West Petrom Arad a furnizat surpriza etapei invingand campioana Asesoft Ploiesti, scor 69-63, iar in partida desfasurata in turul campionatului la Constanta, B.C Farul invinsese Clujul cu 70-62, echipa de la malul marii continua sa ramana si dupa aceasta runda pe pozitia secunda a ierarhiei. In etapa viitoare, B.C Farul va disputa pe teren propriu cea mai importanta partida din acest retur, urmand sa intalneasca lidera la zi a clasamentului, Dinamo Bucuresti. Confruntarea dintre cele doua formatii va avea loc miercuri in Sala Sporturilor.