Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
03:25 20 09 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Marian Rusu, KO rapid în main-event Cristian Stoica a câștigat centura la gala Urban Legend de la Mamaia

ro

25 Aug, 2017 01:06 3760 Marime text
A doua ediție a galei profesioniste Urban Legend s-a desfășurat în piațeta Cazino din Mamaia, fiind programate 17 partide, pe reguli K1 și MMA Strike. 
 
În ultimele două partied ale evenimentului, constănțeanul Cristian Stoica l-a învins pe Alin Pricopie și a intrat în posesia centurii Urban Legend, iar Marian Rusu a dispus printr-un KO rapid și spectaculos de englezul Ben Earl în main-event-ul serii.
 
Iată rezultatele complete ale galei:
 
Under-card  
 
1. Alexandru Moisescu (Gym Box Timișoara) - Ştefan Orza (CS Pontica din Constanța): câștigă Orza la puncte 
 
2. Ştefan Ilaşcu (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța) - George Taifas (Jodan Kickboxing Constanța): câștigă Ilașcu prin abandon în repriza a doua
 
3. Denis Derviş (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța) - Alexandru Veisel  (Jodan Kickboxing Constanța):  câștigă Derviș prin abandon în repriza a doua 
 
4. Sarbel Bousedic (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța) - Răzvan Bivolaru (Power Gym Craiova): câștigă Bivolaru la puncte
 
K1  
 
5. Cezar Andrieş (CS Năvodari  Kempo K1) - Dragoş Nicolae (Kickbox Covasna): câștigă Andrieș la puncte 
 
6. Marius Sandu (Axiopolis Cernavodă) - Alexandru Voicu (Dacia Martial Arts Ploiești): câștigă Voicu prin abandon în repriza întâi, după ce adversarul său s-a accidentat, căzând peste corzi, în afara ringului 
 
7. Daniel Gălăţeanu (Kickbox Ursoi Constanța) - Marius Leca (Marian Rusu Team): câștigă Leca la puncte
 
8. Radu Medeleanu (Oyama Karate Constanța) - Andrei Bălici (Scorpions Iași): câștigă Bălici la puncte 
 
9. Iulian Strugariu (Gym Akatsuki Martial Fights București) - Victor Varga (Kickbox Covasna): câștigă Varga prin KO tehnic în repriza întâi
 
10. Alexandru Mâţu (Kickbox Ursoi Constanța) - Ionuţ Iancu (Power Gym Craiova): câștigă Iancu prin KO tehnic în repriza întâi 
 
11. Cătălin Oprea (Power Gym Craiova) - Nicolae Garbuz (Gym Akatsuki Martial Fights București): câștigă Oprea prin abandon în repriza a doua 
 
MMA Strike
 
12. Gheorghiţă Tănase (Marian Rusu Team) – Gabriel Mănucă (Miron Martial Arts Pitești): câștigă Mănucă, prin strangulare, în repriza întâi 
 
13. Dumitru Tara (Ares Dojo Brașov) - Stelian Măceşanu (Power Gym Craiova): câștigă Tara prin KO în repriza a doua 
 
14. Marinică Bejenaru (Ares Dojo Brașov) - Silviu Streinu (Marian Rusu Team): câștigă Bejenaru prin abandon
 
K1  
 
15. Adrian Roşca (CS Bogdan Ciubotariu Constanța) - Abdel el Farsi (Olanda): câștigă el Farsi prin abandon în repriza întâi 
 
16. Cristi Stoica (Tai-Chi-Do-Ryu Constanța) - Alin Pricopie (Hemi Guard Brașov): câștigă Stoica la puncte și intră în posesia centurii Urban Legend 
main event  
 
17. Marian Rusu (Marian Rusu Team) - Ben Earl (Anglia): câștigă Marian Rusu, prin KO în repriza întâi, la scurt timp de la începerea partidei. 
 
Ediția a treia a galei se va desfășura pe 1 decembrie a.c., la Constanța. 

Sursa foto: capturi Dotto Sport

Ti-a placut articolul?

Comentarii