04:54 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Luptătorii de la CS Năvodari, 25 de medalii la Cupa Buzăului (galerie foto)

27 Feb, 2017 00:00 3309 Marime text
Luptătorii de la CS Năvodari Kempo K1, pregătiţi de Marcel Jipeanu, au obţinut 25 de medalii (15 de aur, şapte de argint şi trei de bronz) la Cupa Buzăului, prima întrecere la care au luat parte pe 2017. La competiţie au concurat peste 300 de sportivi, 15 dintre ei fiind de la CS Năvodari. 11 dintre aceştia au evoluat la câte două probe, K1 Light şi Kick-Light.

Au urcat pe podium: Eduard Şchiopu (locul 1 la K1 Light, locul 2 la Kick-Light), Nadia Cojocariu (locul 1 la K1 Light, locul 2 la Kick-Light), Sebastian Ciolacu (locul 1 la K1 Light, locul 2 la Kick-Light), Zeynep Sezgin (locul 1 la K1 Light), Amalia Niţă (locul 1 la K1 Light, locul 1 la Kick-Light), Sebastian Niţă (locul 1 la K1 Light), Diana Brânză (locul 1 la K1 Light, locul 1 la Kick-Light), Albert Potoceanu (locul 2 la K1 Light, locul 2 la Kick Light), Andrei Potoceanu (locul 2 la K1 Light, locul 3 la Kick-Light), Antonio Coman (locul 1 la K1 Light, locul 1 la Kick-Light), Florin Burcea (locul 1 la K1 Light), Robert Munteanu (locul 1 la K1 Light, locul 1 la Kick-Light), Andrei Gârgel (locul 3 la K1 Light, locul 3 la Kick-Light) şi Antonio Radu (locul 2 la K1 Light, locul 2 la Kick Light).

În clasamentul pe cluburi, CS Năvodari a ocupat prima poziţie la proba K1 Light, iar la Kick-Light a fost a doua. Următoarea competiţie la care vor participa sportivii năvodăreni este Campionatul Naţional de Semi-Kempo, care se va desfăşura pe 11 martie, la Bucureşti.

Sursa foto: Facebook