10:52 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep, învinsă de Serena Williams în optimi la Australian Open. A fost o bătălie memorabilă, încheiată în trei seturi!

21 Jan, 2019 10:29 2025 Marime text
Simona Halep, locul întâi mondial în tenisul feminin şi principala favorită la Australian Open, se duelează astăzi cu americanca Serena Williams (37 de ani, 16 WTA) în optimile primului turneu de Grand Slam al anului.

În turul precedent, Simona a învins-o, la capătul unei evoluţii foarte bune, pe sora mai mare a Serenei, Venus (36 WTA), scor 6-2, 6-3, în vreme ce Serena a trecut cu 6-2, 6-1 de Dayana Yastremska (Ucraina, 57 WTA).

UPDATE:

În primul set, Serena Williams conduce cu 2-1. Simona a avut 1-0, după un breack, americanca a revenit, 1-1, cu re-breack, după care şi-a câştigat serviciul.

UPDATE:

Un nou breack pentru Serena, care se distanţează la 3-1.

UPDATE:

4-1 pentru Serena, care şi-a fructificat serviciul, după ce Simona a avut 30-0.

UPDATE:

Breack Serena, care are acum 5-1!

UPDATE:

Serena Williams câştigă primul set cu 6-1, după ce s-a impus la zero în ultimul game.

UPDATE:

A început setul secund. Simona a câştigat pe serviciul ei şi are 1-0.

UPDATE:

Serena face 1-1, după ce a câştigat la zero al doilea game.

UPDATE:

Americanca domină meciul, reuşeşte un breack şi conduce cu 2-1.

UPDATE:

Simona reuşeşte să egaleze, după un breack. 2-2 este scorul acum.

UPDATE:

Rervenire a Simonei Halep, care îşi câştigă serviciu la zero şi preia conduceea cu 3-2.

UPDATE:

3-3, după ce Serena şi-a făcut serviciul, cu trei aşi la rând!

UPDATE:

Simona nu greşeşte pe serviciul ei şi conduce cu 4-3.

UPDATE:

Serena încheie cu un as serviciul propriu şi egalează, 4-4.

UPDATE:

5-4 pentru Simona Halep, pe serviciul propriu.

UPDATE:

Breack pentru Simona, care se impune cu 6-4 în al doilea set şi egalează la seturi, 1-1.

UPDATE
A început al treilea set. Simona conduce cu 1-0, pe propriul serviciu.

UPDATE
Serena Williams se impune pe propriul serviciu, 1-1.

UPDATE
Halep revine şi se impune pe propriul serviciu, scorul fiind 2-1 pentru constănţeancă.

UPDATE
Serena face 2-2, fără probleme, pe propriul serviciu.

UPDATE
Constănţeanca face breack şi reia conducerea pe propriul serviciu, 3-2.

UPDATE
Game maraton. Serena reuşeşte după minute bune să ia punctul pe propriul serviciu, 3-3.

UPDATE

Victoria este de partea Serenei, care conduce cu 6-4 şi merge mai departe la Australian Open.

Sursa foto: captură Eurosport1