05:03 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul a învins clar Concordia Chiajna în Liga 1. George Țucudean a reușit o dublă

09 Dec, 2017 16:53 2209 Marime text
Campioana României, FC Viitorul, susține, astăzi, meciul din etapa a 21-a a Ligii 1 (penultima din 2017), întâlnind pe teren propriu, la Ovidiu, de la ora 17.00, Concordia Chiajna.

Este ultimul meci susținut de formația constănțeană în propriul fief în acest an.

FC Viitorul (manager tehnic, Gheorghe Hagi) începe meciul în alcătuirea: Tordai - Dani Lopez, Hodorogea, T. Băluță, De Nooijer - Cicâldău, Mladen, Cr. Ganea - A. Chițu, Țucudean, Eric.

Rezerve: Murariu - V. Ghiță, Horj, Mățan, Vână, Ciobanu, Drăguș.

Echipa de start a Concordiei (antrenor, Ion Moldovan) este: Bălgrădean - Grădinaru, Albu, Marc, Bucurică - R. Deaconu, Bucșa - Bawab, M. Cristescu, Bumba - Cr. Bud.

Rezerve: Caparco - V. Gheorghe, Babic, Bărboianu, Dobrosavlevici, Batin, Ov. Marin.

UPDATE: Meciul s-a încheiat, Viitorul s-a impus cu 3-0!

UPDATE: În minutul 90+1, la Concordia intră V. Gheorghe și iese Grădinaru.

UPDATE: În minutul 76, Eric face 3-0 din penalty. Lovirura de pedeapsă a fost acordată pentru un henț în careu al lui Bărboianu. La FC Viitorula intrat pe teren și Drăguș, în locul lui Chițu.

UPDATE: În minutul 72, o nouă schimbare și la Concordia - Bărboianu în locul lui Cristescu.

UPDATE: În minutul 70, Țucudean are șanse de a realiza tripla, dar, pătruns în careu, trimite slab spre poartă.

UPDATE: În minutul 67, se produce a doua schimbare la FC Viitorul, De Nooijer lăsându-i locul în teren lui Vână.

UPDATE: În minutul 57, Dani Lopez se accidentează serios, fiind însoțit de medici către salvare. Lopez este schimbat cu Horj.

UPDATE: În minutul 54, Concordia operează prima schimbare, Batin în locul lui Bawab. La prima atingere de balon, Batin a ratat o ocazie foarte mare, din fața porții!

UPDATE: A început repriza a doua.

UPDATE: În minutul 45+1, același Țucudean dublează avantajul FC Viitorului, care intră cu 2-0 la pauză.

UPDATE: Concordia se arată periculoasă în minutul 37, prin Bawab, care trage de la marginea careului puțin pe lângă poartă.

UPDATE: În minutul 31, FC Viitorul deschide scorul, grație golgeterului Țucudean, care a speculat din careu o eroare a stoperului Albu.

UPDATE: În minutul 10, Băluță a tras de la distanță, dar portarul Concordiei a reținut fără probleme.

UPDATE: Partida a început. Înainte de start, s-a ținut un moment de reculegere în memoria Regelui Mihai I al României. De asemenea, țoți jucătorii poartă banderole negre, așa cum a stabilit Liga Profesionistă de Fotbal pentru toate meciurile.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)