13:13 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

La Tuzla, oaspetii s-au retras de pe teren in minutul 37

22 Apr, 2003 00:00 847 Marime text

Divizia D de fotbal

Aurora 23 August, lidera clasamentului Diviziei D de fotbal, si-a continuat marsul triumfal in campionat invingand si in etapa a 20-a. Intr-un meci sustinut pe teren propriu cu Rapid Ovidiu, echipa aflata pe pozitia a patra inaintea acestei runde, Aurora s-a impus sambata cu 1-0. Prin egalul smuls la Albesti (scor 0-0), Victoria Cumpana se mentine pe pozitia a doua a clasamentului, la egalitate de puncte cu Axiopolis Cernavoda, invingatoare pe teren propriu in fata Stiintei Poarta Alba (scor 2-1). La Tuzla s-a consemnat scorul etapei (6-0 cu Carsium Harsova), cu toate ca meciul s-a intrerupt in minutul 37 deoarece oaspetii au parasit terenul de joc. Iata care au fost rezultatele complete: Axiopolis Cernavoda - Stiinta Poarta Alba 2-1, ITC - Viitorul Nisipari 5-1, Aurora 23 August - Rapid Ovidiu 1-0, Farul Tuzla - Carsium Harsova 6-0 (pana in minutul 37), Gloria Baneasa - FC Eforie 2-1, Victoria Techirghiol - Unirea Topraisar 5-0, Prima 02 Agigea - Perla Basarabi 3-1, Gloria Albesti - Victoria Cumpana 0-0. Astazi, de la ora 17.00, este programata o noua etapa, a 21-a. Iata care este programul de desfasurare: Gloria Albesti - ITC Constanta, FC Eforie - Stiinta Poarta Alba, Perla Murfatlar - Farul Tuzla, Victoria Cumpana - Victoria Techirghiol, Rapid Ovidiu - Axiopolis Cernavoda, Gloria Baneasa - Carsium Harsova, Unirea Topraisar - Aurora 23 August, Viitorul Nisipari - Prima 02 Agigea.