03:24 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Juniorii republicani ai Farului, rezultate preţioase pe terenul Viitorului

31 Oct, 2012 03:00 2123 Marime text
juniori.jpgCele două echipe de juniori republicani ale FC Farul au realizat rezultate preţioase în etapa a opta a Campionatului Naţional, seria a III-a - remize pe terenul Viitorului Constanţa. La juniori A (fotbalişti născuţi după 1 ianuarie 1994), scorul a fost 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 63, prin Nikolov, Farul egalând pe final, în minutul 83, după ce Pâslaru a înscris din penalty.

La juniori B (fotbalişti născuţi după 1 ianuarie 1996), „marinarii" au fost aproape de victorie, după ce au condus cu 2-0, prin reuşitele lui Ali (min. 2) şi R. Vâjlănescu (min. 19). Viitorul a obţinut remiza in extremis. Marin a redus din diferenţă în minutul 63, din penalty, iar Ene a punctat pentru 2-2 în minutul 80+3.

În serii cu Oţelul Galaţi, Steaua, Viitorul, Rapid sau Juventus Bucureşti, Farul ocupă locuri bune în clasament. Iată cele două ierarhii: juniori A - 1. Oţelul - 24p, 2. Juventus - 21p, 3. Viitorul - 19p, 4. Rapid - 18p, 5. Farul - 16p, 6. Steaua - 12p, 7. Dunărea Galaţi - 12p, 8. Săgeata Năvodari - 9p, 9. Delta Tulcea - 6p, 10. CF Brăila - 3p, 11. LPS Galaţi - 0p, 12. CS Otopeni - 0p; juniori B - 1. Oţelul - 22p, 2. Steaua - 18p, 3. Farul - 18p, 4. Viitorul - 17p, 5. LPS Galaţi - 17p, 6. Rapid - 13p, 7. Juventus - 10p, 8. CF Brăila - 6p, 9. Dunărea Galaţi - 6p, 10. Delta - 6p, 11. Săgeata - 3p, 12. CS Otopeni - 0p.