01:03 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Juniorii E de la FC Viitorul au devenit vicecampioni ai României

11 Jun, 2017 12:46 3800 Marime text
FC Viitorul Under-11 (jucători născuți după 1 ianuarie 2006) a susținut, astăzi, finala Campionatului Național al juniorilor E contra formației Luceafărul Cluj.

Partida s-a disputat pe terenul sintetic al Centrului de Fotbal FRF de la Buftea și s-a încheiat cu victoria ardelenilor, scor 2-1 (0-1).

Constănțenii au deschis scorul prin Ramon Giurgiu, în minutul 9, însă Luceafărul Cluj a întors soarta partidei și a punctat după pauză, prin Luca Băsceanu (38 – autogol) și David Popa (45).

În urma acestui rezultat, Luceafărul Cluj a devenit campioana României la juniori E, iar FC Viitorul a intrat în posesia medaliilor de argint.

În cadrul festivității de premiere, s-au acordat și trei premii speciale, două dintre acestea fiind obținute de constănțeni:

Cel mai bun portar: Alberto Cimpoeșu

Cel mai tehnic jucător al finalei: Luca Băsceanu

Iată-i, în continuare, pe cei care au contribuit în acest sezon la obţinerea medaliilor de argint ale juniorilor E:

Staff-ul tehnic: Stelian Caluda, Stelian Banoti - antrenori; Andrei Rotariu, Tănăsel Alexe - antrenori cu portarii; Silviu Dobre, Ștefan Anghel - preparatori fizici; Alex Guteanu, Georges Stercu - team manageri; Mihai Stere - director coordonator.

Lotul de jucători folosit pe parcursul campionatului: Alberto Cimpoeșu, Andrei Maer, Rafael Munteanu - portari; Cătălin Cusmenco, Albert Ciucă, Cosmin Irimia, Alexandru Mititelu, David Poturlu, Ionuț Cercel, Mihai Radu, Luca Băsceanu, Eduard Gordin, Mario Marolicaru, Dan Teșilă, Alex Alexandru, Ramon Giurgiu, Rareș Dragnea, Paris Tănase, Taner Ilisei, Costi Pilici, Mario Raftu, Ștefan Sivriu - jucători de câmp.

Staff-ul medical: George Puflene, Marta Burduță.

Sursa foto: fcviitorul.ro