08:46 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, eșec în primul tur al turneului de la Auckland

08 Jan, 2019 00:00 1590 Marime text
Jucătorul constănțean de tenis Horia Tecău și partenerul său de la dublu, olandezul Jean-Julien Rojer, au fost eliminați din primul meci susținut la turneul de la Auckland (Noua Zeelandă), dotat cu premii totale de aproximativ 590.000 de dolari.

Cei doi i-au întâlnit în optimi pe frații gemeni americani Bryan, Bob și Mike, în fața cărora au cedat cu 6-3, 6-7, 9-11, după o oră și 32 de minute de joc. Dacă atingeau sferturile, Tecău și Rojer îi înfruntau în această fază a competiției pe Austin Krajicek (SUA) și Artem Sitak (Noua Zeelendă), care i-au învins în primul meci pe Ajeet Rai și George Stoupe, ambii din Noua Zeelandă, scor 6-3, 6-2. Pentru Tecău și Rojer a fost prima partidă susținută împreună în 2019.

Sursa foto: Facebook (Horia Tecău FanPage)