05:46 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Hagi a marcat într-un meci din Bulgaria

28 Sep, 2012 01:00 1539 Marime text
Echipa de juniori C de la Academia de Fotbal Gheorghe Hagi a câştigat cu scorul de 2-1 (0-0) meciul amical susţinut la Kavarna (Bulgaria) în compania formaţiei Cerno More Varna, campioană naţională.

Pentru echipa constănţeană, pregătită de Cristi Şchiopu, au înscris Ianis Hagi (min. 48 - din penalty) şi Virgil Ghiţă (min. 55). Bulgarii au marcat în minutul 45, în condiţiile în care s-au disputat două reprize de câte 35 de minute.

Echipa Academiei Hagi a fost: Dur-Bozoancă (min. 45, Peltea) - Căpuşă (min. 36, Rusu), Ghiţă, Kilyen, Vlădescu - Manole (min. 36, Casap), Trancă (min. 36, Iani), Dumitrescu (min. 36, I. Hagi) - Cârnaţ (min. 45, Moldoveanu), Coman (min. 45, Anghel), Ciobanu (min. 45, L. Gheorghe).