Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
19:45 20 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Gloria Albeşti n-a avut milă de Recolta Nicolae Bălcescu

ro

05 May, 2016 00:00 736 Marime text


În etapa a 27-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: Gloria Băneasa - CS Agigea 0-7 (3-3 la juniori), Voința Valu lui Traian - Unirea Topraisar 0-1 (0-1), CS Mihail Kogălniceanu - CFR Constanța 6-3 (0-4), Știința Poarta Albă - Viitorul Fântânele 4-5 (6-4), Sparta Techirghiol - Portul Constanța 4-1 (5-1), Farul Tuzla - Victoria Cumpăna 7-1 (2-3), Avântul Comana - Dunărea Ostrov 1-1 (6-2). Meciurile Axiopolis Cernavodă - CS Eforie și Victoria Mihai Viteazu - CSO Ovidiu au fost amânate.
 
La Liga a V-a s-a disputat runda a 23-a, rezultatele fiind: Perla Murfatlar - Litoral Corbu 2-2, Speranța Nisipari - Voința Siminoc 10-1, Gloria Albești - Recolta Nicolae Bălcescu 10-0, CS Năvodari - Gloria Seimeni 6-2, Viitorul Pecineaga - Dacia Mircea Vodă 6-2, Danubius Rasova - Castelanii Castelu 1-11, Voința Săcele - Viitorul Cobadin 4-2, CSS Medgidia - Atletic 2 Mai 0-3 (gazdele s-au retras din campionat).
 
Şi Liga a VI-a a programat noi meciuri. În Seria Sud, s-a disputat runda a 20-a, cu scorurile: CS II Agigea - AS Carvăn 7-4, Viitorul Mereni - Sport Prim Oltina 1-1, Trophaeum Adamclisi - AS Independența 2-0, Inter Ion Corvin - AS Ciocârlia 4-2, Fulgerul Chirnogeni - Viitorul II Cobadin 4-1, Marmura Deleni - AS Bărăganu 2-5. Partida Luceafărul Amzacea - Olimpia Constanța a fost amânată. În Seria Nord, s-a jucat etapa a 17-a, în care s-au înregistrat rezultatele: Pescărușul Gârliciu - Înfrățirea Cogealac 7-0, Spicu Horia - Viitorul Cuza Vodă 1-2, Voința Cochirleni - Dunărea Ciobanu 2-3. Confruntările Dunaris Topalu - Sportul Tortoman, Ulmetum Pantelimon - Steaua Speranței Siliștea și Pescarul Ghindărești - Viitorul Târgușor au fost amânate.

Clasamente:

Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 79p, 2. Portul - 66p, 3. Cernavodă - 57p, 4. Unirea Topraisar - 57p, 5. Mihail Kogălniceanu - 52p, 6. Mihai Viteazu - 47p, 7. Agigea - 43p, 8. Fântânele - 40p, 9. Ostrov - 38p, 10. Comana - 38p, 11. Techirghiol - 38p, 12. Băneasa - 37p, 13. CSO Ovidiu - 23p, 14. Eforie - 21p, 15. Valu lui Traian - 20p, 16. Cumpăna - 20p, 17. Poarta Albă - 18p, 18. Farul Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 69p, 2. Agigea - 59p, 3. Eforie - 52p, 4. Băneasa - 50p, 5. Mihai Viteazu - 49p, 6. Ostrov - 46p, 7. CSO Ovidiu - 45p, 8. Topraisar - 43p, 9. Mihail Kogălniceanu - 37p, 10. Avântul Comana - 37p, 11. CFR - 36p, 12. CS Portul Constanţa - 35p, 13. Fântânele - 35p, 14. Farul Tuzla - 31p, 16. Techirghiol - 22p, 16. Poarta Albă - 20p, 17. Valu lui Traian - 15p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 60p, 2. 2 Mai - 54p, 3. Castelu - 49p, 4. Albeşti - 47p, 5. Nisipari - 45p, 6. Litoral Corbu - 35p, 7. Viitorul Pecineaga - 34p, 8. Perla Murfatlar - 34p, 9. Viitorul Cobadin - 32p, 10. Voința Siminoc - 31p, 11. Gloria Seimeni - 27p, 12. Voinţa Săcele - 26p, 13. Dacia Mircea Vodă - 21p, 14. Danubius Rasova - 20p, 15. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Târguşor - 41p, 2. Ciobanu - 37p, 3. Siliştea - 31p, 4. Voinţa Cochirleni - 30p, 5. Sportul Tortoman - 28, 6. Viitorul Cuza Vodă - 28p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 24p, 8. Dunaris Topalu - 16p, 9. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 10. Ulmetum Pantelimon - 13p, 11. Înfrăţirea Cogealac - 13p, 12. Spicu Horia - 12p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud):
1. Oltina - 50p, 2. Agigea II - 45p, 3. Mereni - 42p, 4. Ion Corvin - 40p, 5. Fulgerul Chirnogeni - 31p, 6. AS Carvăn - 30p, 7. Luceafărul Amzacea - 27p, 8. Olimpia - 25p, 9. Ciocârlia - 24p, 10. Independenţa - 21p, 11. Trophaeum Adamclisi - 17p, 12. Cobadin - 16p, 13. AS Bărăganu - 14p, 13. Marmura Deleni - 13p.

Ti-a placut articolul?

Comentarii