08:18 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fundaşul dreapta al Farului, rezerva unui jucător de la AS Roma

11 Sep, 2013 00:00 1998 Marime text
Fundaşul dreapta al FC Farul, Robert Băjan, a fost în două meciuri amicale ale echipei naţionale Under-19 a României rezerva unui fotbalist de la AS Roma, Mihai Bălaşa, pe care clubul italian l-a transferat de la Viitorul Constanţa. În ambele dispute România a jucat contra Elveţiei, care s-a impus cu 3-2, respectiv 4-0. În primul meci, Băjan a intrat pe teren în minutul 64, golurile României fiind marcate de Bălaşa (în minutul 31 - a deschis scorul) şi de Ionuţ Mitriţă (în minutul 72, reuşita de 2-3). În a doua confruntare, fundaşul Farului a intrat tot după pauză în locul lui Bălaşa, în minutul 53. Aseară, România U-19 a susţinut un nou meci de verificare, în deplasare, cu echipa similară a Bulgariei, la centrul de pregătire al Federaţiei din ţara vecină, de la Tryavna (40 kilometri sud de Veliko Târnovo).