Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
19:56 21 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbalul mic din Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a IV-a, a V-a şi a VI-a

ro

16 Apr, 2016 00:00 1100 Marime text
Etapa a 25-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă astăzi, după programul: Știința Poarta Albă - Victoria Cumpăna (ora 14.00 - juniorii, ora 16.00 - seniorii), CS Mihail Kogălniceanu - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Voința Valu lui Traian - CS Agigea (12.00 / 14.00), Unirea Topraisar - CFR Constanța (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - CS Eforie (12.00 / 14.00), Axiopolis Cernavodă - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - Portul Constanța (10.00 / 12.00; se joacă pe stadionul din Eforie Sud), Sparta Techirghiol - Dunărea Ostrov (12.00 / 14.00), Victoria Mihai Viteazu - Avântul Comana (11.00 / 13.00).
 
Duminică, la Liga a V-a a fost programată runda a 21-a, partidele fiind: Viitorul Pecineaga - Atletic 2 Mai (ora 11.00), Speranța Nisipari - Castelanii Castelu (ora 11.00), Gloria Albești - Dacia Mircea Vodă (ora 14.00), CS Năvodari - Voința Siminoc (ora 11.00), Litoral Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu (ora 14.00), Perla Murfatlar - Gloria Seimeni (ora 14.00), Danubius Rasova - Viitorul Cobadin (ora 11.00), CSS Medgidia - Voința Săcele (ora 14.00; stadion Cimentul Medgidia).
 
Tot duminică, se vor disputa meciuri şi la Liga a VI-a. În Seria Nord, se dispută etapa a 15-a, cu meciurile: Pescăruşul Gârliciu - Viitorul Târguşor (ora 11.00), Spicu Horia - Dunărea Ciobanu (ora 11.00), Dunaris Topalu - Înfrăţirea Cogealac (ora 14.00), Ulmetum Pantelimon - Viitorul Cuza Vodă (14.00), Sportul Tortoman - Steaua Speranţei Siliştea (11.00) şi Voinţa Cochirleni - Pescarul Ghindăreşti (ora 14.00).
 
Etapa a 18-a din Seria Sud programează confruntările: Trophaeum Adamclisi - Luceafărul Amzacea (ora 14.00), Inter Ion Corvin - AS Independenţa (ora 11.00), Viitorul Mereni - Olimpia Constanţa (ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Ciocârlia (ora 14.00), CS Agigea II - Sport Prim Oltina (ora 14.00), Marmura Deleni - Viitorul Cobadin II (ora 11.00) şi AS Bărăganu - AS Carvăn (ora 14.00).
 
Clasamente:
Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 70p, 2. Portul - 63p, 3. Topraisar - 54p, 4. Cernavodă - 51p, 5. Mihai Viteazu - 46p, 6. Mihail Kogălniceanu - 46p, 7. Agigea - 39p, 8. Fântânele - 37p, 9. Ostrov - 35p, 10. Comana - 34p, 11. Techirghiol - 32p, 12. Băneasa - 30p, 13. Ovidiu - 20p, 14. Eforie - 18p, 15. Valu lui Traian - 17p, 16. Poarta Albă - 15p, 17. Cumpăna - 14p, 18. Tuzla - 3p.
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 63p, 2. Agigea - 50p, 3. Eforie - 49p, 4. Mihai Viteazu - 45p, 5. Băneasa - 44p, 6. Ovidiu - 42p, 7. Ostrov - 41p, 8. Topraisar - 37p, 9. Portul - 35p, 10. CFR - 33p, 11. Comana - 33p, 12. Mihail Kogălniceanu - 31p, 13. Fântânele - 29p, 14. Tuzla - 25p, 15. Techirghiol - 19p, 16. Poarta Albă - 17p, 17. Valu lui Traian - 15p, 18. Cumpăna - 3p.

Liga a V-a: 1. CS Năvodari - 51p, 2. AS Atletic 2 Mai - 48p, 3. Gloria Albeşti - 41p, 4. Speranţa Nisipari - 41p, 5. Castelani Castelu - 39p, 6. Litoral Corbu - 31p, 7. Viitorul Pecineaga - 28p, 8. Voinţa Siminoc - 28p, 9. Perla Murfatlar - 27p, 10. Viitorul Cobadin - 26p, 11. Gloria Seimeni - 24p 12. Voinţa Săcele - 20p, 13. Danubius Raşova - 20p, 14. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 15. Dacia Mircea Vodă - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.

Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Viitorul Târguşor - 35p, 2. Dunărea Ciobanu - 30p, 3. Sportul Tortoman - 28p, 4.Voinţa Cochirleni - 27p, 5. Steaua Speranţei Siliştea - 25p, 6. Viitorul Cuza Vodă - 21p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 20p, 8. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 9. Dunaris Topalu - 13p, 10. Spicu Horia - 12p, 11. Înfrăţirea Cogealac - 10p, 12. Ulmetum Pantelimon - 9p.

Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Sport Prim Oltina - 46p, 2. Viitorul Mereni - 37p 3. C.S. II Agigea - 36p, 4. Inter Ion Corvin - 34p, 5. Fulgerul Chirnogeni - 25p, 6. AS Carvăn - 24p 7. Luceafărul Amzacea - 24p, 8. AS Ciocârlia - 23p, 9. Olimpia Constanţa - 22p, 10. AS Independenţa - 18p, 11. Viitorul Cobadin - 15p, 12. Marmura Deleni - 12p, 13. Trophaeum Adamclisi - 11p, 14. AS Bărăganu - 11p.
 
Sursa foto: Facebook (Academia Farul)

Ti-a placut articolul?

Comentarii