Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
06:36 18 11 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbalul judeţului Constanţa. Rezultate şi clasamente S-a schimbat liderul în Liga a 4-a

ro

01 Nov, 2017 00:00 705 Marime text
În etapa a 12-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: CS Eforie - Viitorul Fântânele 2-1 la seniori / 2-2 la juniori, Sparta Techirghiol - Portul Constanţa 1-1 / 1-5, Voinţa Valu lui Traian - CS Medgidia 0-11 / 3-1, Gloria Băneasa - CS Mihail Kogălniceanu 6-0 / la juniori meciul a fost amânat, CS Năvodari - Gloria Albeşti 5-1 / 1-1, CS Agigea - Farul Tuzla 4-0 / 4-5, Unirea Topraisar - CSO Ovidiu 3-6 / 7-3, CS Lipniţa Carvăn - Ştiinţa Poarta Albă 3-0 / 3-0. În urma înfrângerii de la Eforie, liderul Viitorul Fântânele a fost detronat de fostul vicelider, CS Medgidia, cele două echipe având acum acelaşi număr de puncte, dar formaţia din Medgidia deţinând avantajul golaverajului.

La Liga a 5-a s-a disputat etapa a 11-a, astfel: Carsium Hârşova - CS Peştera 0-6, Litoral Corbu - CS Poseidon 2 Mai Limanu 2-4, Viitorul Târguşor - Olimpia Constanţa 3-1, Inter Ion Corvin - Speranţa Castelu 2-0, Avântul Comana - Viitorul Pecineaga 2-2, FC Mereni - Victoria Cumpăna 3-2, Sport Prim Oltina - CS Murfatlar 3-5; Axiopolis Cernavodă II - Voinţa Săcele s-a jucat ieri.
 
A fost programată şi etapa a zecea de la Liga a 6-a, partidele fiind: în Seria Nord - Ulmetum Pantelimon - Pescăruşul Gârliciu 4-2, Viitorul Cuza Vodă - Recolta Nicolae Bălcescu 1-1, Dunărea Ciobanu - Dacia Mircea Vodă 2-1, Steaua Speranţei Siliştea - Gloria Seimeni 3-5, Înfrăţirea Cogealac - Speranţa Castelu II 3-0, Pescarul Ghindăreşti - Sportul Tortoman 1-8; în Seria Sud - Luceafărul Amzacea- AS Bărăganu 4-2, Flacăra Viişoara - Danubius Rasova 1-3, ITC - AS Independenţa 2-0, Voinţa Cochirleni - Viitorul Cobadin 5-4, Trophaeum Adamclisi - Fulgerul Chirnogeni 2-3. AS Pelinu a avut rundă liberă.

Clasamente 

Liga a 4-a: la seniori - 1. Medgidia - 33p (54-9), 2. Fântânele - 33p (51-12), 3. Băneasa - 26p, 4. Năvodari - 25p, 5. Albeşti - 22p, 6. Ovidiu - 22p, 7. Agigea - 21p, 8. Eforie - 20p, 9. Mihail Kogălniceanu - 15p, 10. Techirghiol - 14p, 11. Poarta Albă - 13p, 12. Lipniţa Carvăn - 12p, 13. Portul - 12p, 14. Tuzla - 5p, 15. Topraisar - 1p, 16. Valu lui Traian - 1p;
 
Liga a 4-a: la juniori - 1. Năvodari - 32p, 2. Valu lui Traian - 30p, 3. Portul - 29p, 4. Albeşti - 28p, 5. Fântânele - 25p, 6. Medgidia - 24p, 7. Techirghiol - 22p, 8. Eforie - 19p, 9. Mihail Kogălniceanu - 17p, 10. Băneasa - 13p, 11. Lipniţa Carvăn - 9p, 12. Poarta Albă - 7p, 13. Tuzla - 7p, 14. Topraisar - 4p, 15. Ovidiu - 4p, 16. Agigea - 4p.
 
Liga a 5-a: 1. Poseidon - 28p, 2. Peştera - 28p, 3. Cernavodă II - 25p, 4. Săcele - 19p, 5. Corbu - 17p, 6. Comana - 17p, 7. Castelu - 17p, 8. Olimpia - 16p, 9. Târguşor - 15p, 10. Murfatlar - 14p, 11. Mereni - 13p, 12. Pecineaga - 12p, 13. Ion Corvin - 12p, 14. Hârşova - 10p, 15. Cumpăna - 3p, 16. Oltina - 3p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Tortoman - 26p, 2. Cuza Vodă - 21p, 3. Nicolae Bălcescu - 19p, 4. Mircea Vodă - 16p, 5. Ciobanu - 15p, 6. Seimeni - 13p, 7. Castelu II - 10p, 8. Siliştea - 9p, 9. Pantelimon - 9p, 10. Cogealac - 9p, 11. Ghindăreşti - 9p, 12. Gârliciu - 6p; Seria Sud - 1. Pelinu - 25p, 2. Chirnogeni - 18p, 3. Independenţa - 14p, 4. Cochirleni - 13p, 5. Rasova - 13p, 6. Amzacea - 13p, 7. Cobadin - 11p, 8. Adamclisi - 9p, 9. ITC - 6p, 10. Viişoara - 4p, 11. Bărăganu - 0p.
 
Sursa foto: ZIUA de Constanţa
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii