De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
04:25 24 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Fotbalul judeţului Constanţa Ce partide se joacă, în weekend, în Ligile a IV-a, a V-a şi a VI-a

ro

14 May, 2016 00:00 1617 Marime text
Etapa a 30-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută sâmbătă, 14 mai, după programul: Voința Valu lui Traian - Știința Poarta Albă (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Unirea Topraisar - Farul Tuzla (10.00 / 12.00), CS Agigea - Sparta Techirghiol (10.00 / 12.00), Viitorul Fântânele - Axiopolis Cernavodă (11.00 / 13.00), CFR Constanța - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), Portul Constanța - Dunărea Ostrov (11.00 / 13.00), CS Eforie - Avântul Comana (11.00 / 13.00) şi Victoria Cumpăna - Victoria Mihai Viteazu (14.00 / 16.00).
 
Liga a V-a programează, sâmbătă şi duminică, confruntările rundei a 25-a: sâmbătă - Perla Murfatlar - CS Năvodari (ora 15.00); duminică - Viitorul Pecineaga - Recolta Nicolae Bălcescu (ora 11.00), Speranța Nisipari - Gloria Seimeni (ora 11.00), Gloria Albești - Litoral Corbu (ora 14.00), Danubius Rasova - Voința Siminoc (ora 11.00), Voința Săcele - Castelanii Castelu (ora 16.00), Viitorul Cobadin - Atletic 2 Mai (ora 11.00). Meciul CSS Medgidia - Dacia Mircea Vodă nu se dispută, urmând a-i reveni formaţiei oaspete cu 3-0, întrucât gazdele s-au retras din campionat.
 
În Liga a VI-a, duminică, 15 mai, se dispută noi confruntări. În Seria Nord, este etapa a 19-a, cu partidele: Pescăruşul Gârliciu - Sportul Tortoman (ora 11.00), Spicu Horia - Ulmetum Pantelimon (ora 14.00), Dunaris Topalu - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Voinţa Cochirleni - Viitorul Cuza Vodă (ora 14.00), Pescarul Ghindăreşti - Înfrăţirea Cogealac (ora 14.00) şi Viitorul Târguşor - Dunărea Ciobanu (ora 11.00).
 
În Seria Sud, se vor juca următoarele meciuri, în etapa a 22-a: Trophaeum Adamclisi - Olimpia Constanţa (ora 14.00), AS Independenţa - AS Ciocârlia (ora 11.00), Luceafărul Amzacea - Sport Prim Oltina (ora 18.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Cobadin (ora 11.00), Viitorul Mereni - AS Carvăn (ora 15.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Bărăganu (ora 14.00), CS Agigea II - Marmura Deleni (ora 11.00).
 
Clasamente:
Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 85p, 2. Portul - 69p, 3. Cernavodă - 63p, 4. Unirea Topraisar - 60p, 5. Mihail Kogălniceanu - 58p, 6. Mihai Viteazu - 53p, 7. Fântânele - 46p, 8. Techirghiol - 44p, 9. Agigea - 43p, 10. Băneasa - 40p, 11. Comana - 39p, 12. Ostrov - 38p, 13. CSO Ovidiu - 24p, 14. Eforie - 21p, 15. Valu lui Traian - 20p, 16. Cumpăna - 20p, 17. Poarta Albă - 18p, 18. Farul Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 75p, 2. Agigea - 59p, 3. Băneasa - 56p, 4. Mihai Viteazu - 55p, 5. Eforie - 53p, 6. Ostrov - 49p, 7. CSO Ovidiu - 48p, 8. Topraisar - 46p, 9. Mihail Kogălniceanu - 43p, 10. Avântul Comana - 40p, 11. CFR - 37p, 12. CS Portul Constanţa - 35p, 13. Fântânele - 35p, 14. Farul Tuzla - 34p, 15. Techirghiol - 26p, 16. Poarta Albă - 20p, 17. Valu lui Traian - 16p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 63p, 2. 2 Mai - 57p, 3. Albeşti - 50p, 4. Castelu - 49p, 5. Nisipari - 45p, 6. Litoral Corbu - 35p, 7. Viitorul Cobadin - 35p, 8. Viitorul Pecineaga - 34p, 9. Voinţa Siminoc - 34p, 10. Perla Murfatlar - 34p, 11. Gloria Seimeni - 27p, 12. Voinţa Săcele - 26p, 13. Dacia Mircea Vodă - 24p, 14. Danubius Rasova - 20p, 15. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Târguşor - 44p, 2. Ciobanu - 40p, 3. Sportul Tortoman - 31, 4. Siliştea - 31p, 5. Voinţa Cochirleni - 30p, 6. Viitorul Cuza Vodă - 28p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 27p, 8. Dunaris Topalu - 16p, 9. Ulmetum Pantelimon - 16p, 10. Înfrăţirea Cogealac - 16p, 11. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 12. Spicu Horia - 12p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Oltina - 53p, 2. Agigea II - 48p, 3. Mereni - 45p, 4. Ion Corvin - 40p, 5. AS Carvăn - 33p, 6. Fulgerul Chirnogeni - 31p, 7. Ciocârlia - 27p, 8. Luceafărul Amzacea - 27p, 9. Olimpia - 26p, 10. Independenţa - 22p, 11. Trophaeum Adamclisi - 20p, 12. Cobadin - 16p, 13. AS Bărăganu - 14p, 14. Marmura Deleni - 13p.

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • fara nume 15 May, 2016 01:07 CS DACIA MIRCEA VODA