12:32 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Filimon, Cioti si Samara, pe podium in Las Vegas

08 Jul, 2009 03:27 1608 Marime text
tenisdemasa.jpgLa competiţia de tenis de masă Las Vegas, US Open 2009, sportivii Adrian Crişan, Andrei Filimon, Constantin Cioti, Daniela Dodean şi Elizabeta Samara au reuşit mai multe clasări pe podium.

Daniela Dodean şi constănţeanca Elizabeta Samara s-au clasat pe locul trei la simplu feminin, în schimb au câştigat proba de dublu. În urma celor două performanţe, sportivele şi-au asigurat un premiu în valoare de 1.400 de dolari. La masculin, Adrian Crişan a pierdut finala probei de simplu şi a prins ultima treaptă a podiumului la dublu masculin, alături de Andrei Filimon, care a ocupat locul trei şi la simplu. Constantin Cioti a terminat pe ultima treaptă a podiumului la proba de dublu masculin. Turneul din Statele Unite a avut loc în perioada 1 - 4 iulie.