12:48 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a pierdut cu CS Otopeni

08 Sep, 2008 00:00 635 Marime text

Rechinii au pierdut, sambata, un amical disputat in cantonamentul de la Brasov.

Partida de pregatire cu CS Otopeni a fost o adevarata dezamagire pentru constanteni, care au pierdut cu scorul de 1-3. Pentru Otopeni au marcat Cr. Constantin (25 - penalty), Kalle (45) si L. Ganea (57), in timp ce pentru Farul a inscris Maxim (15 - penalty). Cristian Munteanu, goalkeaperul celor de la CS Otopeni, a primit cartonas rosu la faza la care faristii au deschis scorul prin Maxim. Arbitrul partidei, Robert Dumitru, a permis ca Munteanu sa fie inlocuit cu Pirgov. Acelasi lucru s-a petrecut in minutul 25, la golul egalizator al Farului, cand Rusmir a trebuit sa fie inlocuit cu Cosic, dupa ce a vazut cartonasul rosu. In minutul 52, antrenorul constantenilor, Ion Marin, a fost trimis in tribuna, dupa ce, in repetate randuri, a protestat la deciziile arbitrilor.

Scris de: {autor}Corina SAMOILA{/autor}