10:02 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fara Silviu Baiceanu in returul cu Skjern

02 Mar, 2006 00:00 1401 Marime text

# El a fost accidentat la genunchiul stang destul de grav in minutul 25 al partidei tur, de adversarul sau direct, Lars Svavardson * Diagnosticul pus de medici a fost ciupitura de menisc, handbalistul de la HCM urmand sa fie indisponibil in urmatoarele trei saptamani * Antrenorul Aihan Omer se va baza astfel pe serviciile pivotului sarb Dragicevici, dar si pe ale lui Paul Giotoiu, care a fost imprumutat de HCM echipei CSM Oradea

Pivotul titular al echipei de handbal masculin HCM Constanta, Silviu Baiceanu, nu va putea evolua duminica, in meciul retur din sferturile de finala ale Cupei Cupelor, cu danezii de la Skjern Handball, din cauza accidentarii suferite in mansa tur. Baiceanu a fost accidentat la genunchiul stang destul de grav in minutul 25 al partidei tur, de adversarul sau direct, Lars Svavardson. Pivotul constantean nu a mai putut continua partida din Danemarca. Diagnosticul pus de medici a fost ciupitura de menisc, handbalistul de la HCM urmand sa fie indisponibil in urmatoarele trei saptamani. Antrenorul Aihan Omer se va baza astfel pe serviciile pivotului sarb Dragicevici, dar si pe ale lui Paul Giotoiu, care a fost imprumutat de HCM echipei CSM Oradea. Giotoiu poate reveni oricand la Constanta, la cererea clubului HCM, conform unei clauze a contractului de imprumut la CSM Oradea. HCM Constanta va juca returul cu Skjern Handball, duminica, de la ora 11.00, avand sanse sa se califice in semifinalele Cupei Cupelor, datorita victoriei obtinute in tur, cu 35-31.