Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
04:04 21 08 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Ediția a 5-a Dolphin Cup continuă cu categoriile 2006, 2007, 2008 și 2009

ro

15 Jun, 2017 17:17 581 Marime text
Dacă în luna mai s-au disputat întrecerile categoriilor 2004 și 2005, ediția a 5-a a competiției "Dolphin Cup" va continua în acest weekend cu confruntările categoriilor 2006, 2007, 2008 și 2009. Toate partidele vor avea loc pe terenurile Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi.
 
La fiecare categorie de vârstă participă câte 8 echipe, împărțite în două grupe, astfel:
 
Categoria 2006
Grupa A: Zimbru Chișinău, ACS Focșani, Sparta București, Kinder Târgoviște;
Grupa B: Academia Hagi, New Stars București, ACS Dănuț Coman, Academia Stars Brăila.
 
Categoria 2007
Grupa A: Prosport Focșani, Inizio București, ACS Dănuț Coman, Zimbru Chișinău;
Grupa B: Academia Hagi, FC Bacău, New Stars București, Kinder Târgoviște.
 
Categoria 2008
Grupa A: Academia Stars Brăila, Interstar Sibiu, Prosport Focșani, Inizio București;
Grupa B: Academia Hagi, Zimbru Chișinău, Real Junior Vaslui, Champions București.
 
Categoria 2009
Grupa A: Kinder Tg. Mureș, Academia Celta Vigo Brașov, Academia Stars Brăila, Champions București;
Grupa B: Academia Hagi, Atletico Madrid București, Young Steaua Alexandria, Aripile Bacău.
 
Program Categoria 2006 - Dolphin Cup 2017

Vineri, 16 iunie 2017:

ora 9.00 Zimbru Chișinău - Kinder Târgoviște (Grupa A)
ora 10.00 ACS Focșani - Sparta București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Academia Stars Brăila (Grupa B)
ora 12.00 New Stars București - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Zimbru Chișinău - Sparta București (Grupa A)
ora 17.30 ACS Focșani - Kinder Târgoviște (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - ACS Dănuț Coman (Grupa B)
ora 19.30 New Stars București - Academia Stars Brăila (Grupa B)

Sâmbătă, 17 iunie 2017:

ora 9.00 Zimbru Chișinău - ACS Focșani (Grupa A)
ora 10.00 Sparta București - Kinder Tîrgoviște (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - New Stars București (Grupa B)
ora 12.00 ACS Dănuț Coman - Academia Stars Brăila (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A

Duminică, 18 iunie 2017:

ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE
 
Program Categoria 2007 - Dolphin Cup 2017

Vineri, 16 iunie 2017:

ora 9.00 Prosport Focșani - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 10.00 Inizio București - ACS Dănuț Coman (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Kinder Târgoviște (Grupa B)
ora 12.00 FC Bacău - New Stars București (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Prosport Focșani - ACS Dănuț Coman (Grupa A)
ora 17.30 Inizio București - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - New Stars București (Grupa B)
ora 19.30 FC Bacău - Kinder Târgoviște (Grupa B)

Sâmbătă, 17 iunie 2017:

ora 9.00 Prosport Focșani - Inizio București (Grupa A)
ora 10.00 ACS Dănuț Coman - Zimbru Chișinău (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - FC Bacău (Grupa B)
ora 12.00 New Stars București - Kinder Târgoviște (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A

Duminică, 18 iunie 2017:

ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE
 
Program Categoria 2008 - Dolphin Cup 2017

Vineri, 16 iunie 2017:

ora 9.00 Academia Stars Brăila - Inizio București (Grupa A)
ora 10.00 Interstar Sibiu - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Champions București (Grupa B)
ora 12.00 Zimbru Chișinău - Real Junior Vaslui (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Interstar Sibiu - Inizio București (Grupa A)
ora 17.30 Academia Stars Brăila - Prosport Focșani (Grupa A)
ora 18.30 Zimbru Chișinău - Champions București (Grupa B)
ora 19.30 Academia Hagi - Real Junior Vaslui (Grupa B)

Sâmbătă, 17 iunie 2017:

ora 9.00 Academia Stars Brăila - Interstar Sibiu (Grupa A)
ora 10.00 Prosport Focșani - Inizio București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Zimbru Chișinău (Grupa B)
ora 12.00 Real Junior Vaslui - Champions București (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A

Duminică, 18 iunie 2017:

ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE
 
Program Categoria 2009 - Dolphin Cup 2017

Vineri, 16 iunie 2017:

ora 9.00 Kinder Tg. Mureș - Champions București (Grupa A)
ora 10.00 Academia Celta Vigo Brașov - Academia Stars Brăila (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Aripile Bacău (Grupa B)
ora 12.00 Atletico Madrid București - Young Steaua Alexandria (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 Kinder Tg. Mureș - Academia Stars Brăila (Grupa A)
ora 17.30 Academia Celta Vigo Brașov - Champions București (Grupa A)
ora 18.30 Academia Hagi - Young Steaua Alexandria (Grupa B)
ora 19.30 Atletico Madrid București - Aripile Bacău (Grupa B)

Sâmbătă, 17 iunie 2017:

ora 9.00 Kinder Tg. Mureș - Academia Celta Vigo Brașov (Grupa A)
ora 10.00 Academia Stars Brăila - Champions București (Grupa A)
ora 11.00 Academia Hagi - Atletico Madrid București (Grupa B)
ora 12.00 Young Steaua Alexandria - Aripile Bacău (Grupa B)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.30 3A - 4B
ora 17.30 3B - 4A
ora 18.30 1A - 2B
ora 19.30 1B - 2A

Duminică, 18 iunie 2017:

ora 9.00 Locurile 7-8
ora 10.00 Locurile 5-6
ora 11.00 Finala mică
ora 12.00 Finala MARE
 
Lotul Academiei Hagi 2006, care participă la Dolphin Cup 2017: Alberto Cimpoeșu, Andrei Maer - portari; Cătălin Cusmenco, Albert Ciucă, Cosmin Irimia, Alexandru Mititelu, Ramon Giurgiu, David Poturlu, Luca Băsceanu, Ionuț Cercel, Rareș Dragnea, Eduard Gordin, Cosmin Păduraru - jucători de câmp. Antrenor: Stelian Caluda. Director coordonator: Mihai Stere.

Lotul Academiei Hagi 2007, care participă la Dolphin Cup 2017: Eduard Cadar, Alexandru Micu - portari; Matei Nanciu, Andrei Hermeneanu, Ștefan Beu, Darius Dragomir, Dragoș Rîpeanu, Darius Băncilă, Dan Nechifor, Mario Bucur, Mihai Iliescu, Mateo Manea, Raul Cornei, Radu Mihalcea - jucători de câmp. Antrenor: Ionel Posteucă. Director coordonator: Constantin Mareș.

Lotul Academiei Hagi 2008, care participă la Dolphin Cup 2017: Mario Manea, Francesco Stărică - portari; Paul Trofimov, Toma Bituleanu, Costyn Gheorghe, Adrian Pascu, Andrei Lehăduș, David Pătru, Iustin Frunză, Alexandru Dimcică, Antony Skaf, Eric Rădoi - jucători de câmp. Antrenor: Ciprian Micu. Director coordonator: Constantin Mareș.

Lotul Academiei Hagi 2009, care participă la Dolphin Cup 2017: David Munteanu, Teodor Maer - portari; Christian Curt, Luca Gancea, Sebastian Martinescu, Dimitri Stere, Alexandru Telehoi, Antonio Pascale, George Sifiringa, Nicolae Caraiane, Alesio Pambuca - jucători de câmp. Antrenor: Cosmin Constantin. Director coordonator: Constantin Mareș.

PROGRAM COMPLET "DOLPHIN CUP 2017"
 
Vineri, 16 iunie 2017
9.00 Zimbru Chișinău - Kinder Târgoviște   A 2006
9.00 Prosport Focșani - Zimbru Chișinău   A 2007
9.00 Academia Stars Brăila - Champions București   A 2008
9.00 Kinder Tg. Mureș - Champions București   A 2009
10.00 ACS Focșani - Sparta București   A 2006
10.00 Inizio București - ACS Dănuț Coman   A 2007
10.00 Interstar Sibiu - Prosport Focșani   A 2008
10.00 Academia Celta Vigo Brașov - Academia Stars Brăila   A 2009
11.00 ACADEMIA HAGI - Academia Stars Brăila   B 2006
11.00 ACADEMIA HAGI - Kinder Târgoviște   B 2007
11.00 ACADEMIA HAGI - Champions București   B 2008
11.00 ACADEMIA HAGI - Aripile Bacău   B 2009
12.00 New Stars București - ACS Dănuț Coman   B 2006
12.00 FC Bacău - New Stars București   B 2007
12.00 Zimbru Chișinău - Real Junior Vaslui   B 2008
12.00 Atletico Madrid București - Young Steaua Alexandria   B 2009
16.30 Zimbru Chișinău - Sparta București   A 2006
16.30 Prosport Focșani - ACS Dănuț Coman   A 2007
16.30 Interstar Sibiu - Inizio București   A 2008
16.30 Kinder Tg. Mureș - Academia Stars Brăila   A 2009
17.30 ACS Focșani - Kinder Târgoviște   A 2006
17.30 Inizio București - Zimbru Chișinău   A 2007
17.30 Academia Stars Brăila - Prosport Focșani   A 2008
17.30 Academia Celta Vigo Brașov - Champions București   A 2009
18.30 ACADEMIA HAGI - ACS Dănuț Coman   B 2006
18.30 ACADEMIA HAGI - New Stars București   B 2007
18.30 Zimbru Chișinău - Champions București   B 2008
18.30 ACADEMIA HAGI - Young Steaua Alexandria   B 2009
19.30 New Stars București - Academia Stars Brăila   B 2006
19.30 FC Bacău - Kinder Târgoviște   B 2007
19.30 ACADEMIA HAGI - Real Junior Vaslui   B 2008
19.30 Atletico Madrid București - Aripile Bacău   B 2009

Sâmbătă, 17 iunie 2017
9.00 Zimbru Chișinău - ACS Focșani   A 2006
9.00 Prosport Focșani - Inizio București   A 2007
9.00 Academia Stars Brăila - Interstar Sibiu   A 2008
9.00 Kinder Tg. Mureș - Academia Celta Vigo Brașov   A 2009
10.00 Sparta București - Kinder Târgoviște   A 2006
10.00 ACS Dănuț Coman - Zimbru Chișinău   A 2007
10.00 Prosport Focșani - Inizio București   A 2008
10.00 Academia Stars Brăila - Champions București   A 2009
11.00 ACADEMIA HAGI - New Stars București   B 2006
11.00 ACADEMIA HAGI - FC B

Ti-a placut articolul?

Comentarii